Top Channel/ Publikohet dokumenti: Rusia i referohet Kosovës si “Republikë”!
23/10/2021 11:16

Ish-ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj Stublla bëri public një dokument në të cilin duket se Rusia i referohet Kosovës si Republikë. Dokumenti është nëntorit të vitit të kaluar dhe ngjan si një lloj note verbale, ku zyrtarët rusë i drejtohen Kosovës duke përdorur termin “Republikë”.

Top News – Krizë ‘katastrofike’ e aviacionit / SHBA, kompanitë ajrore paralajmërojnë kundër 5G
18/01 12:09
Top News – Tërmete ‘binjake’ në Afganistan / Goditën njëkohësisht, të paktën 22 viktima
18/01 12:02
Top News-Dëme katastrofike nga tsunami… /Pamjet para dhe pas, bilanci i viktimave ende i panjohur
18/01 12:00
Top News -Mbyllen shkollat e qendrat e vaksinimit /Stuhia paralizon Kanadanë, kaos në udhëtime
18/01 11:56
Top Channel/ Ndotja tejkalon çdo normë. Shkencëtarët: Po kërcënon stabilitetin e ekosistemit
18/01 11:55
Top News – Oficeri i policisë që vrau 40 persona/Serialkilleri i gjente viktimat në rrjetet sociale
18/01 11:52
Top Channel/ Kriza Rusi-Ukrainë: Pse Brukseli ka frikë se Evropa është më afër se kurrë luftës!
18/01 10:47
Top Channel/ Vullkani zhduk ishullin.Pamjet nga sateliti tregojnë katastrofën në Paqësor
18/01 10:45
Top Channel/ Shtëllungë e përbindshme tymi në vullkanin e ishullit Tonga në Paqësor
17/01 22:32
Top Channel/ Talibanët mbajnë paradë ushtarake në veri të Afganistanit pas protestave
17/01 22:32
Top Channel/ Diamanti i zi, më i madhi i prerë ndonjëherë, shfaqet në Dubai
17/01 22:31
Top Channel/ Arrestohet infermierja italiane që bënte vaksina të rreme për skeptikët
17/01 22:30
Top News- ‘Escobar mund të më ekzekutojë’!/U shpall non grata, Dodik akuza të ashpra ndaj SHBA
17/01 21:17
Top News- Franca me dorë të hekurt/Të pavaksinuarit ndalohen në restorante dhe trena
17/01 19:49
Top News- Rusia kërcënon Ballkanin!/‘Nuk do të lejojmë anëtarësimin e Bosnjës në NATO!’
17/01 18:32
Top News- Një tjetër shtet, aleat me Ukrainën!/Gjermania paralajmëron Rusinë, në rast pushtimi
17/01 17:30
Top News-40 kilogramë kokainë dhe një moldave/Shqiptari, në gjumë me 368 mijë euro në shtëpi
17/01 17:19
Top News – Tanket suedeze në Gotland… / Patrullime mes tensioneve të shtuara me Rusinë
17/01 15:43
Top News – Raketa balistike dhe snajpera rusë / Nisen drejt kufirit me Ukrainën, lufta në prag
17/01 15:42
Top News – Talebanët tregojnë forcën / Paradë ushtarake pas protestave në vend
17/01 15:37