Top Channel/PS ligje të reja për spiunët!Ndalohen partitë e krijuara nga bashkëpunëtorët e sigurimit
19/08/2022 19:33

Të enjten ekskluzivisht Top Channel publikoi ndryshimet që kanë gati socialistët për ligjin e dekriminalizimit. Shtohen disa nene ku ndalohet kandidimi për deputet apo u ndërpritet mandati, ish bashkëpunëtorëve ose të favorizuesve nga sigurimi shtetit. Këto ndryshime nuk janë të vetmet që socialistët do të ndërmarrin për të pastruar majtas dhe djathtas politikën shqiptare nga bashkëpuntorët e ish sigurimit. Nga grupi i punës në PS që po u jep dorën e fundit këtyre ndryshime Top Channel mëson se po studiohet mundësia, të ndërhyhet me amendime edhe ligji për partitë politike.

Top News-Mediu zbulon 2 propozime për Berishën/Nga sondazhet…tek primaret e hapura dhe pikëpyetjet
05/10 13:06
Top Channel/ Reforma territorial, Ambasadorja Kim dhe diplomatët e huaj takim me deputetët e PD-së
05/10 12:29
Top Channel/ Meta në zyrën e Berishës, kërkon zona të lira ku kandidatët e koalicionit të testohen
04/10 19:38
Top News-Emrat e kandidatëve që PS nuk ndryshon!/Tirana me Veliajn, ja kush është në ‘listën e zezë’
04/10 18:11
Top Channel/ Presion Gjykatës së Apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 15:12
Top Channel/Begaj thërret partitë për zgjedhjet.Konsultime me PS,PD, partitë e vogla por jo Berishën
04/10 15:11
Top News-Në pritje të dekretit për datën e zgjedjeve!/Presidenti nis konsultimet me partitë politike
04/10 14:11
Top News- Berisha dhe Meta takohen në selinë e PD/ 40 minuta ‘kokë më kokë’ për dy çështje kryesore
04/10 12:26
Top Channel/ Takim Berisha – Meta/ Në selinë e PD bisedë për zgjedhjet vendore
04/10 12:16
Top Channel/ Presion gjykatës së apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 12:15
Top News- Zgjedhjet, me apo pa bashki të reja/ Drafti i demokratëve diskutohet në komision
03/10 15:54
Top Channel/PD kërkon 94 bashki, propozimi për reformën territoriale. Jo 12 qarqe por 6 ose 3 rajone
03/10 15:08
Top Channel/ Kryeministri Rama takim me presidentin Begaj
03/10 12:49
Top News – Pas zgjedhjes së kryetarit të FRPD/Kandidatët rivalë denoncojnë manipulim të procesit
02/10 12:26
Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10 17:22
Top News-Rama u tërhoq nga rritja e çmimit të energjisë/Sulmon Berisha-Kjo është tallje me qytetarët
01/10 14:56
Top News-Rama me ‘sytë nga qielli” për energjinë/Fasha hiqet për tetorin, rikthehet në nëntor
01/10 14:48
Top Channel/ PD do nisë primaret. Mblidhet këshilli kombëtar diskutohet edhe për aleatët
01/10 12:47
Top News – PD sërish në zgjedhje!/Gjashtë të rinj në garë për kreun e FRPD
01/10 12:45
Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08