Top Channel/ Protestë për dinarin, serbët e veriut kundër vendimit të bankës Qëndrore të Kosovës
12/02/2024 15:25

Vendimin e Bankës Qendrore të Kosovës për ndalimin e qarkullimit të dinarit. Pjesë e protestës ishin studentët, mjekët e pensionistët që thonë se ndikohen drejtpërdrejtë nga vendimi siç e quajtën ata i njëanshëm i BQK-së. Pensionistët që marrin pensionet nga shteti i Serbisë u ankuan në këtë vendim duke thënë që i lë pa bukë.

Top Channel/ Ndërkombëtarët “rrëzojnë” Beogradin:S`ka prova për “spastrim” etnik serbësh në Kosovë!
20/02 14:40
Ttop Channel/ Zjarr në azil në Prishtinë, flakët nisën në dhomën e një të moshuari duhanpirës
20/02 12:47
Top News/ Raporte të mira me SHBA, por… Kurti: Nuk mund të pajtohemi për gjithçka
19/02 19:29
Top Channel/ Ekonomia pas pavarësisë/Rafuna: Për qëndrueshmëri ekonomike, koordinim me ShBA
18/02 14:04
Top Channel/ Pavarësia e Kosovës! Sot festohet 16 vjetori i shtetit më të ri në Europë
17/02 19:36
Top Channel/ Sot festohet 16 vjetori i shpalljes së pavarësisë të shtetit më të ri në Europë, Kosova
17/02 15:26
Top News/ Demostrata të shumta për vdekjen e Navalnyt, gisthi I akuzës drejtohet nga Putin
17/02 14:06
Top News- Vrau fqinjin, burg për Ilir Koçiljan/Më gjuajti,isha I pirë dhe nuk e dija që ka vdekur
17/02 13:26
Top Channel/Sot festohet 16 vjetori i shpalljes së Pavarësisë të shtetit më të ri në Europë, Kosovës
17/02 12:51
Top Channel/ 16 vite Pavarësi/ Sakrifica e shqiptarëve e ndihma e perëndimit, solli lirinë e Kosovës
17/02 12:18
Top Channell/ Kurti: Kosova në rrugën e duhur/ Kryeministri: Sot urojmë shqiptarët dhe komunitetet
17/02 12:10
Top Channel/Kurti: Kosova sot më e fortë! Ceremonia e flamurit dhe homazhet për Rrugovën dhe Demaçin
17/02 12:08
Top News/ Kosova, 16 vjet shtet i pavarur dhe sovran/ Nderim për dëshmorët
17/02 11:37
Top Channel/ Krisjet me SHBA për dinarin/ Opozita e Kosovës akuza Kurtit: Janë veprime të dëmshme
16/02 22:24
Top News/ 16-vjetori I Pavarësisë, Kosova merr telegram urimi nga Joe Biden dhe mbreti Charles III
16/02 17:29
Top Channel/ Prag feste në Kosovë! Përgatitjet e fundit për 16-vjetorin e Pavarësisë
16/02 12:46
Top Channel/ Ambasadori Hovenier zbërthen mesazhet e O’Brien për dinarin
15/02 23:39
Top News/ Dinari serb përçan Kosovën dhe SHBA-në/ Hovenier- Kjo situatë ka prekur partneritetin tonë
15/02 18:35
Top News/ Bojkoton Kuvendin, por jo pagat / Lista Serbe, pesë minuta në seancë çdo gjashtë muaj
15/02 14:04
Top News/ ‘Ora e Kosovës, Pavarësia e shtetndërtimi’/ Promovohet libri i ish-presidentit Sejdiu
14/02 20:09