Top Channel/ Protesta e të verbërve, kërkojnë detyrimet e prapambetura në vitet 2005 deri në 2010
25/01/2023 15:10

Personat me aftësi të kufizuara në Durrës kanë protestuar para bashkisë për mosshlyerjen e detyrimeve të prapambetura për periudhën 2005-2010. Ndonëse një pjesë e mirë e tyre kanë 2-3 vite që kanë fituar me gjyq shlyerjen e detyrimeve financiare për shkak të indeksimit të gabuar të pagesave në atë periudhë, bashkia e Durrësit nuk ka ekzekutuar vendimet bazuar në ligjin për ndihmën ekonomike dhe shërbimet shoqërore në Republikën e Shqipërisë.

Top Channel/ Mes viktimave edhe futbollistë! Lojtarët shqiptare në Turqi tregojnë momentet e tmerrit
06/02 22:01
Top Channel/ I ftohti dëmton të moshuarit/ Kujdes me veshjen e temperaturat në ambientet e brendshme
06/02 19:52
Top Channel/ Pasojat e të ftohtit/ Pensionistët, e pamundur të përballojnë ngrohjen
06/02 19:51
Top Channel/ Kapen shpërndarësja e drogës/ 40- vjeçarja përdorte edhe fëmijët për shitur drogën
06/02 19:45
Top News – Shqiptarët, një hap para qeverisë!/ ‘Sunak bllokon La Manshin, ata gjejnë rrugë tjetër’
06/02 18:17
Top News – Në ndihmë të Turqisë/ Shqipëria dërgon grup shpëtimi me 53 vetë
06/02 17:57
Top News – Paratë e Ahmetajt? Hetimi i Alda Klosit merr një tjetër rrjedhë
06/02 17:55
Top Channel/ Lajçak sot në Kosovë dhe Serbi/ Ambasadorët i “zënë” derën Kurtit
06/02 16:17
Top News – Dëshmia që ‘fundos’ Alda Klosin/ Prokuroria nuk bindet, pyetet sërish pastruesja
06/02 15:43
Top Channel/ Masa për Alda Klosin/ Ish-bashkëpunëtorja e Ahmetaj pret t’i caktohet në spital
06/02 15:40
Top Channel/ Debati për rrugën “Ibrahim Rugova”! Veliaj: U zgjat deri në digën e liqenit
06/02 15:39
Top News – Debati për ‘Ibrahim Rugovën’ / Veliaj: Rruga është zgjatur, shtatore për ish-presidentin
06/02 15:36
Top News- ‘Aplikacion partiak për administratën’/ISP denoncon ‘Aktiv1stin’-SPAK të hetojë
06/02 15:35
Top News- ‘Akademia e Shkencave po politizohet’/ Demokratët akuza Gjinushit- Është në paligjshmëri
06/02 15:34
Top Channel/ Tërmeti në Turqi. Ambasada vendos numra emergjence për shqiptarët
06/02 15:27
Top Channel/ Acari “pushton” Shqipërinë, temperaturat zbresin në disa gradë nën zero
06/02 15:26
Top News – Asnjë shqiptar mes viktimave / Pasojat e tërmetit në Turqi, Shqipëria ofron ndihmë
06/02 14:27
Top News – Telefoni po bën obezë fëmijët, 1 në 10 nën 5 vjeç janë mbipeshë
06/02 14:14
Top News – Vrasjet e bujshme të vitit 2005/ Dështon përballja e Luftar Reçit me Shullazin
06/02 14:13
Top News- McGonigal, skenar me 3 etapa/ ‘Nga marrja peng e Bashës, tek paralajmërimi i KQZ’
06/02 14:07