Top Channel/ Prezantohet nisma ‘Micro Folie’, Rama: Do sjellim autobus lëvizës për operën, teatrin
14/01/2022 18:17

“Micro Folie” është hapësira më e re dhe kreative që ofron më shumë për të rinjtë dhe fëmijët, në fushën e teknologjisë dhe artit. “Micro Folie” e parë ndodhet pas godinës së Kryeministrisë dhe do të organizohet me rezervime, në mënyrë që të mund ta shijojnë të gjithë fëmijët. I pranishëm në përurimin e kësaj hapësire të re ishte edhe kryeministri Edi Rama, i cili u shpreh se shumë shpejt do të krijohet ‘Micro Folie’ të tjera në të gjithë vendin. Ky projekt, dedikuar industrisë kreative është krijuar në Francë por tashmë do të hapë siparin në Tiranë si Kryeqyteti Europian i Rinisë. “Micro Folie” përfshin muze digjital, laborator dhe lojëra me qëllim informimin, edukimin dhe argëtimin e fëmijëve dhe të rinjëve me artin vendas dhe botëror Kryeministri Rama në përurimin e hapësirës më të re dhe kreative “Micro Folie”, që afron më shumë të rinjtë dhe fëmijët me teknologjinë dhe artin. Kryeministri zbuloi se paralelisht me këtë strukturë do të vijë një tjetër risi në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, një autobus i madh lëvizës për spektaklin në komunitet!

Top Channel/ Roma fiton kundër Feyenoord/ Holandezët të shkatërruar
25/05 23:46
Top Channel/ Pllakos heshtja mes ‘tulipanëve’, me sytë nga monitori në pritje të golit
25/05 23:02
Top Channel/ Holandezët rrahin shqiptarin, ai vrapon drejt policëve për të shpëtuar
25/05 21:37
Top Channel/ Skënder Brataj në krye të detyrës, i pranishëm në “Air Albania” për çdo emergjencë
25/05 21:35
Top Channel/ “Forca Roma!”, bukuroshet italiane “pushtojnë” Tiranën
25/05 21:14
Top News- Ndërron jetë 18 vjeçari shqiptar/Tragjike, makina i preu rrugën dhe e përplasi
25/05 21:08
Top Channel/ Totti në Tiranë. Legjenda verdhekuq: Nuk është hera e parë, kam ardhur fshehurazi
25/05 21:05
Top Channel/ Beteja në fushë, përbërja e dy ekipeve në ndeshjen finale
25/05 21:05
Top Channel/ “Little Rome” tek liqeni. Tifozët e Romës po qëndrojnë në parkun e madh
25/05 21:04
Top Channel/ Blindohet finalja e Konference League, forca të shtuara të policisë përreth stadiumit
25/05 21:04
Top Channel/ Tulipanët pushtojnë Tiranën. Në pedonale mblidhen mbështetësit e Feyenoord
25/05 21:03
Top Channel/ Në ndeshje, 800 të ftuar VIP. Transmetimi në 180 vende të botës realizohet nga Digitalb
25/05 21:03
Top Channel/ Blindohet finalja Konference League, policia rrethon stadiumin
25/05 21:02
Top Channel/ Pija bën të vetën, holandezët nuk mbajnë dot më, ‘qytetarët europianë’
25/05 20:27
Top Channel/ Pak orë nga ndeshja, tifozët festojnë brenda stadiumit
25/05 19:35
Top News- Rinasi, si asnjëherë në 30 vjet /20 mijë pasagjerë për finalen në 24 orët e fundit
25/05 19:34
Top Channel/ Tifozët holandezë drejt stadiumit me flakadanë në duar e banderolë, mbulojnë fytyrat
25/05 19:33
Top Channel/ Tifozët holandezë me banderolë “I Barbari”, brohorima e këngë
25/05 19:33
Top Channel/ “Barbarët”, holandezët marshojnë drejt stadiumit të veshur me të zeza e kapuçë në kokë
25/05 19:19
Top Channel/ Njëri shqiptar, tjetri holandez,tifozët me aftësi të kufizuara bëjnë festojnë së bashku
25/05 19:14