Top Channel/ Presidenti Macron takon kombëtaren franceze të futbollit para nisjes për Euro 2020
10/06/2021 22:16

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe bashkëshortja Brigitte pozonin sot për foto me skuadrën kombëtare të futbollit të Francës në impjantin stërvitor të Clairefontaine, para nisjes së kamiponatit evropian Euro 2020 të premten. Kampionët e botës në fuqi do të kërkojnë një mbrojtje të rrallë të trofeut madhor, një vit pasi kampionati u anullua prej pandemisë së koronavirusit. Kreu i shtetit drekoi me futbollistët e kombëtares franceze duke përfshirë Hugo Lloris, Kylian Mbappé e Karim Benzema, të cilët do të nisin kompeticionin me ndeshjen kundër skuadrës përfaqësuese të Gjermanisë më 15 qershor. Me viziten e tij, Macron respekton atë që është kthyer tashmë në traditë në Francë, vizitën inkurajuese para kompeticionit, të nisur që prej presidentit Jacques Chirac në vitin 1998. Macron e ka bërë këtë gjate kupës së botës në 2018 në Rusi dhe në atë të vitit 2019 në France.

Top Channel/ Trembëdhjetë të plagosur nga të shtënat në Teksas, SHBA
12/06 22:49
Top Channel/ Mbretëresha britanike shijon paradë ushtarake për ditëlindje në kështjellën Windsor
12/06 22:49
Top Channel/ Meksika dhuron 400,000 doza vaksinash AstraZeneca për Belize, Paraguai e Bolivinë
12/06 22:48
Top Channel/ Protestë spektakolare me barka e kanoe në brigjet e samitit G7 ne Britani
12/06 22:47
Top Channel/ ‘Gjiro Classica’ një duo në piano,edicioni i parë në kalanë e Gjirokastrës
12/06 17:40
Top News – Film për Harry-n dhe Meghan/ Rikrijohet skena e aksidentit të princeshës Diana
12/06 17:34
Top News – Rikthim pas 23 vitesh/ Fotoja e parë, nis puna për ‘Sex and the city’
12/06 17:33
Të Pasurit | Miliarderë me zero taksa | Evazioni i ligjshëm i super të pasurve të amerikës| Top News
12/06 17:15
Top Channel/ “Zbutet” Arabia Saudite, lejon Haxhin për 60 mijë besimtarë të vaksinuar!
12/06 16:08
Top Channel/ U gjet me plumb në kokë, kush e nxorri në pritë ish shefin e anti drogës!
12/06 15:43
Top Channel/ Po merr Ballkanin- Biden thirrje krerëve të G7: “ Aleancë kundër Kinës”!
12/06 15:43
Top Channel/ Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, cfarë prioritetesh ka në dy vjet?
12/06 15:36
Top News – Samiti tjetër…/ Aktivistët pozojnë si liderët e G7-ës
12/06 14:58
Top News – 16 minuta ovacione/ Lamtumira e shtyrë nga pandemia e balerinës italiane – Pa komnet
12/06 14:57
Top News – Johnson takon Merkel/ Macron kërkon një ‘restart’ me britaninë– Pa komnet
12/06 14:57
Top News – Vijnë taksitë fluturuese/ ’Virgin atlantic’ eksploron mundësitë
12/06 14:46
Top News – Jo UFO dhe Alienë…/ Janë avionë eksperimentalë të SHBA dhe Kinës
12/06 14:46
Top News – Roveri kinez bën selfie në Mars/ Roboti i ulur në maj merr poza në planetin e kuq
12/06 14:46
Top News – Putin flet për Biden dhe Trump/ Njëri i parashikueshëm, tjetri i admirueshëm
12/06 14:27
Top Channel/ E pabesueshme: Balena gëlltit zhytësin, ai del gjallë nga barku i saj!
12/06 14:15