Top Channel/ Presidenti finlandez: “Shpresojmë ta zgjidhim ngërçin me Turqinë”!
17/05/2022 14:56

Presidenti finlandez Sauli Niinisto u shpreh besimplotë përpara parlamentit të vendit të tij se ngërci me Turqinë do të arrijë të zgjidhet, e t`i hapë rrugën bashkimit të dy vendeve nordike me aleancën e NATO-s. Deklaratat nga Turqia kanë ndryshuar shpejt dhe u bënë më të ashpra gjatë ditëve të fundit. Megjithatë, unë jam i sigurt se me ndihmën e diskutimeve konstruktive, do të arrijmë ta zgjidhim këtë situate.

Top Channel/ SHBA nis trupat në Europë, Biden: Rusia nuk “guxon”, këtu hyjmë ne!
29/06 14:51
Top Channel/Po të ishte grua, Putin s`do ta sulmonte Ukrainën: Johnson befason me deklaratën!
29/06 14:46
Top News – Kthehet ‘makthi’ i Notre Damit / Sërish zjarr në Paris, 12 persona të lënduar
29/06 14:44
Top News – Grabitje me armë në bankë / Kanada, vriten dy autorët, plagosen gjashtë policë
29/06 14:43
Top News – Kërcënon të ‘bombardojë’ Pentagonin! Rusia publikon koordinatat e qendrave perëndimore
29/06 14:43
Top News – Po të ishte Putini grua…?! / Ja çfarë mendon kryeministri britanik Boris Johnson
29/06 14:42
Top News – NATO, më e madhe e më e fortë / Si Turqia ‘hapi derën’ për zgjerimin e aleancës
29/06 14:42
Top News – SHBA ‘pushton’ Evropën / Biden, më shumë armë, trupa dhe baza në kontinent
29/06 14:15
Top News – Përvëlohet Japonia! / Vala më e rëndë e të nxehtit në gati 150 vjet
29/06 12:59
Top News – Lisiçansku nën rrethim! / Qyteti i fundit në duar ukrainas: Situata shumë e rëndë
29/06 12:58
Top News – Vaksinim kundër Lisë së majmunëve / Shtëpia e Bardhë prezanton planin: Të ndalim virusin!
29/06 12:21
Top News – ‘Sallatë ruse’ në menu! / Në samitin e NATO-s në Madrid ‘rrudhen vetullat’
29/06 12:20
Top News – Shkatërrimi i Ukrainës, gabim kolosal / Oligarku rus Deripaska i kundërvihet Putinit
29/06 12:20
Top Channel/ ”Digjet” Japonia: I nxehti më i madh që nga 1875 pushton vendin!
29/06 12:15
Top Channel/Lija e majmunit, SHBA gati planin e vaksinimit: Do imunizojmë me mijëra!
29/06 12:13
Top News – Rusia, kërcënim direkt për NATO-n/Stoltenberg: Kriza më e madhe nga lufta e dytë botërore
29/06 12:04
Top Channel/ Samiti historik, NATO: Ndryshimet më të mëdha që prej Luftës së Ftohtë!
29/06 12:00
Top Channel/ Sallatë ruse në samitin e NATO-s, habit përzgjedhja e menysë!
29/06 11:58
Top News – Turqia heq bllokadën në NATO/ Suedia dhe Finlanda drejt anëtarësimit
28/06 23:01
Top Channel/Turqia heq bllokadën mbi Suedinë e Finlandën, arrihet marrëveshja për NATO-n!
28/06 22:04