Top Channel/“Porti i Durrësit, lavatrice parash”, Xhaferri pyetje për Ramën: Ku do zhvendoset porti?
23/07/2021 15:34

Ferdinand Xhaferraj, në emër të Partisë Demokratike akuzoi sot se para portit të Durrësit po bëhet një lavatrice e parave të ndotura të rilindjes. Në një konferencë për mediat, Xhaferraj tha se është kundër ndërtimit nëpërmjet aferave korruptive ndërsa kërkoi transparencë nga qeveria dhe veprim nga drejtësia. Xhaferraj: Dy ditë më parë, kryeministri Edi Rama hodhi për konsum mediatik maketin e ri të Portit të Durrësit. Përsëri dhe si gjithmonë pamë një prezantim 3D, por nisur nga rëndësia që ka porti i Durrësit si një port me një trashëgimi mbi 100 vjeçare, ne si PD kemi kërkuar transparencë për disa problematika të ndjeshme, qytetarët e Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë akoma nuk e dinë se mbi çfarë studimi po zhvendoset porti ekzistues, ku do të shkojë ky port, si do të shkojë, kur do të shkojë dhe kush do të jenë kapacitetet, volumet e portit të ri.

Top Channel/ Ekonomi:Me “e-Albania” kaluam nga letra në shërbime cilësore për qytetarët dhe bizneset
17/09 03:31
Top Channel/ Kumbaro: Natyra dhe mjedisi nuk ka kontratë me të majtë apo të djathtë
17/09 03:30
Top Channel/ Braçe bën opozitë me shifra: Taksoni pasanikët, po fshehin fitimet
17/09 01:53
Top Channel/ “Ka nga ata që thonë se PD ka mbaruar”/ Salianji: Kot keni iluzione
17/09 01:52
Top Channel/ “0 tolerancë ndaj korrupsionit”, Usli Manja shpalos programin e drejtësisë
17/09 01:50
Top Channel/PS kërkon ndihmën e PD/ Ministri Drejtësisë: Të zgjasim mandatin e organeve të vettingut
16/09 19:25
Top Channel/ Enkelejd Alibeaj bllokon foltoren, pezullohet sërish seanca
16/09 18:16
Top Channel/ PD s’ndryshon qëndrim, kërkojnë sërish Ramën, Balla: Mos lexoni mbrapsht rregulloren
16/09 18:13
Top Channel/ PD: Arsimi në gjendje të mjerë. Duhet shkollim falas për fëmijët e familjeve në nevojë
16/09 15:30
Top Channel/ Basha replikon me Ramën. Kryeministri i shmanget debatit me kreun e opozitës
16/09 15:24
Top Channel/ Jo më një vend “guak”, Rama: Shqipëria, rol aktiv në politikën ndërkombëtare
16/09 15:14
Top Channel/ Nga një qershori, pa qese plastike. Rama: Eksportet bujqësore shkojnë në 1 mld dollarë
16/09 15:12
Top Channel/ Rama tregon sa do rriten pagat: Kemi një plan edhe në rritjen domethënëse të pensioneve
16/09 15:08
Top Channel/ Rama prezanton programin qeverisës për 4 vitet e ardhshme: Nga mesazhet për gratë tek…
16/09 14:52
Top Channel/ Lëvizjet në Polici? Çuçi: Gjithçka varet nga performanca, ndryshimet tek SHÇBA-ja
16/09 14:41
Top Channel/Procesi fiskalizimit, ministrja Ibrahimi: 53% e biznesit të vogël kanë nisur procedurat
16/09 14:40
Top Channel/ Manastirliu: Qeveria shqiptare ka marrë të gjitha masat për t’ju përgjigjur epidemisë
16/09 14:38
Top Channel/ Mirela Kumbaro flet për prioritetin e mandatit të tretë: Draft-ligji është në proces
16/09 14:36
Top Channel/ “Nuk i kemi votat”, Manja –opozitës: Të shtyjmë mandatin e KPK dhe Komisionerit Publik
16/09 14:35
Top Channel/ Ministrja Balluku zbulon cilat projektet do të përfundohen brenda mandatit të tretë
16/09 14:34