Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05/2021 15:17

Policia e Shtetit është institucioni i parë që i dërgon komisionit hetimor parlamentar, një raport me mbishkrimin sekret për veprimtarinë e presidentit Ilir Meta gjatë fushatës elektorale. Ky raport nuk do të printohet apo shpërndahet, por thjesht do të lexohet nga antarët e komisionit që kanë certifikatë sigurie. Myslim Murrizi nënkryetar i komisionit kërkoj që hetimi ndaj presidentit mos të mjaftohet vetëm me përgjigjet shkresore të institucioneve. “Të vij në komision me dyer të mbyllura kreu SHISH Helidon Bendo dhe Dr. Policisë, Ardi Veliu”, u shpreh Murrizi. Kjo kërkesë e Myslim Murrizit nuk është aspak e rastësishme. Top Channel ka mësuar se në këtë komision ka mbërritur një informacion se SHISH, ka paralajmëruar presidentin të mos takohet me dy persona, shtetas shqiptarë, pasi sipas SHISH ata ishin skeduar, si mbështetës dhe kishin lidhje me të djathtën ekstreme në Greqi, partinë e Agimit të Artë.

Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52
Top Channel/ Balla: Koha kur njerëzit e drejtësisë emëroheshin nga politika ka përfunduar!
14/06 15:51