Top Channel/ “Policët u sulmuan pas kontrollit”/ Arrestohet polici e tre anëtarë të familjes Fufi
14/04/2021 14:52

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave ka zbardhur ngjarjen e një dite më parë në Mamurras, ku mbeten të plagosur dy policë dhe një qytetar. Konflikti ka nisur pas një kontrolli që disa efektivë policie të këtij qyteti kanë ushtruar kontroll në një lokal për aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit. Punonjësi i policisë David Madani, ka hasur në kundërshtimin e Nikoll Fufit. Ky i fundit është shoqëruar në polici dhe pas deklarimit është lënë i lirë. Por disa orë më pas në mesditë, pasi punonjësit e policisë David Madani, Ilir Zeka dhe Flamur Lleja kanë ndërruar turnin, janë përplasur përsëri me Nikoll Fufin dhe dy vëllezërit Rudolf dhe Gjon Fufi. Këta tre persona u janë afruar me mjetin e tyre Porsche Cayen. Ata kanë dalë duke qëlluar me shkop bejsbolli efektivin David Magani. Ky i fundit ka nxjerrë armën e tij të shërbimit dhe ka qëlluar në ajër për t’i paralajmëruar, por për shkak të goditjeve të forta që vazhdonin ndaj tij, ka qëlluar në mënyrë të pakontrolluar duke plagosur dy kolegët e tij, Zeken dhe Llejën, si dhe Nikoll Vorfin. Në vendngjarje u gjetën tre gëzhoja që u qëlluan nga Madani, ndërsa nga hetimet rezulton se një plumb ka bërë rikoshet çka shkaktoi dy plagosjet. Tre të plagosurit u dërguan menjëherë pas ngjarjes në spitalin e Traumës për të marrë ndihmë mjekësore dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Top News – 300 mijë euro për të gjetur vrasësit/ Policia nën hetim krimin makabër në Greqi
11/05 19:54
Top News – Sulm në një shkollë në Rusi/ Fëmijë dhe mësues të vrarë në Kazan
11/05 18:44
Top News – ‘Basha vjedh votat në parti’/ Kulluri kritik me qëndrimet e Bashës, kërkon largim
11/05 18:30
Top News – Vetëdorëzohen 4 shokët e viktimës/ ‘5 maji’, miqtë e viktimës dhe autorit, në polici
11/05 18:26
Top News – ‘Ekspertiza e keqe të varros’/ Përplaset komisioni hetimor për ekspertët
11/05 17:52
Top News – 2 plumba në kokë pas ‘tradhtisë’/ Tiranë, vrasësi i adoleshentes në burg përjetë
11/05 17:22
Top News – Ekzekutimi mafioz i biznesmenit/ Vlorë, si vepron skuadra e vrasësve me pagesë
11/05 17:22
Top Channel/ BE për Ballkanin Perëndimor/ Rikthehet në agjendën e takimeve të ministrave të bllokut
11/05 16:10
Top News – ‘Mos vrisni nënën time!’ Protesta në elbasan për vrasjen e Liljana Bozos
11/05 15:59
Top News – Bulqizë, shpërthen gazi në minierë/ Të lënduar 6 minatorë, 1 dërgohet në Tiranë
11/05 15:56
Top News – Mashtruesit e kredive me letra false/ Operacioni ‘fraud 21’, 2 persona të arrestuar
11/05 15:56
Top News – Tabaku- Të rikthejmë demokracinë/ Nga janari u alookuan 125 mln euro për rindërtim
11/05 15:27
Top Channel/ Vret shokun në lojën me pistoletë, po festonin mes miqsh. Dorëzohet vrasësi
11/05 15:22
Top Channel/ Gazi asfikson minatorët/ Martanesh, tymi i një gjeneratori rrezikoi jetët e tyre
11/05 15:12
Top Channel/ Rregullat e reja për bitcoin/ Do vendosen licenca për konvertimin e kriptomonedhave
11/05 15:11
Top Channel/Protestë para gjykatës në Elbasan, kërkojnë drejtësi për gruan që u vra nga bashkëshorti
11/05 15:07
Top News – Publicisti dhe gazetari Agim Mato/ Sarandë, përcillet për në banesën e fundit
11/05 14:37
Top Channel/Asfiksimi i tre punëtorëve, pamjet nga miniera ku ndodhi çlirimi i gazit nga gjeneratori
11/05 14:19
Top Channel/ Momenti kur minatorët e plagosur në Bulqizë transportohen në spital
11/05 14:08
Top News – Plumbi që i mori jetën 27 vjeçarit/ Vetëdorëzohet autori i vrasjes së Mehmet Qemës
11/05 13:55