Top Channel/ Plantacioni me hashash! Ndodhej 500 metra nga rruga nacionale Shkodër- Hani i Hotit
30/03/2023 16:29

Lëvizjet e shumta të automjeteve, bizneset dhe banesat në dy anët e rrugës, nuk trembën grupet kriminale për të kultivuar kanabis edhe në zona të banuara, në afërsi të qytetit të Koplikut dhe pak metër në anë të rrugës nacionale Shkodër – Hani i Hotit. Grupi i Top Channel e kishte shumë të lehtë të gjente kraterin ku u ndërtuan 27 serat për kultivimin e kanabisit. Kjo është gropa e krijuar ndër vite nga firmat që kanë marrë inerte dhe që sot është shfrytëzuar nga grupet kriminale për kultivimin e rreth 8000 fidanëve kanabis sativa. Pamjet tregojnë qartë se gjithçka është përshtatur për ndërtimin e serave, të cilat më pas janë shkatërruar nga policia e Shkodrës, por që gjithsesi dëshmitë e veprimtarisë kriminale kanë mbetur ende. Disa fidan kanabisi, të cilat kanë mbetur pa u shkatërruar, janë dëshmi e kultivimit të tyre në këtë zonë, vetëm 500 metër larg rrugës nacionale Shkodër – Hani i Hotit.

Top Channel/ Makinat përplasen me njëra-tjetrën! Dëmtohen rëndë pesë persona, mes tyre një e mitur
03/06 22:40
Top Channel/ E rëndë në Tiranë, 7-vjeçari viktimë nga përplasja e dy mjeteve
03/06 21:30
Top Channel/ E rëndë në Tiranë! Përplasen dy mjete, ndërron jetë 6-vjeçari që ndodhej në rrugë
03/06 21:10
Top Channel/ Plagosi me thikë dy persona, arrestohet 52-vjeçari në Sarandë
03/06 20:04
Top Channel/ Më pak vdekje nga tumoret! Ulen me 5.7 % por janë shkaku i tretë i fataliteteve
03/06 19:55
Top Channel/ Turi i falenderimeve/ Veliaj: “Akti më i madh patriotik është që Tirana të ecë përpara
03/06 19:50
Top Channel/ Fundjava e parë e verës/ Në Velipojë moti nuk pengon plazhin
03/06 19:46
Top Channel/ Rama përkrah Borrell për zgjedhjet në veri: Kurti të mos vazhdojë me planin absurd
03/06 19:40
Top Channel/ “Harta” e kokainës në Tiranë! Po tregtohet më shumë drogë, shtohen sasitë e kapura
03/06 19:36
Top News – Arrestimi te Shëndetësia / Kritika e PD-SPAK të mos bëhet mburojë e korrupsionit
03/06 19:30
Top Channel/ Rama në Eparkinë Arbëreshe të Ungrës: Arbëreshët kanë ruajtur identitetin në shekuj
03/06 18:53
Top News – Rama mesazh Kurtit dhe Vuçiç/ ‘Zgjidhin konfliktin para se të merren masa’
03/06 18:14
Top News – Sherri banal gati kthehet në tragjedi/ Dy të plagosur me thikë në Sarandë
03/06 18:14
Top News- Kryeministri viziton arbëreshët/ Pritet nga zyrtarët e lartë dhe banorët e zonës
03/06 18:12
Top News – Tragjedi në familjen shqiptare/ Vritet i riu në Itali, i dyshuar vëllai 18-vjeçar
03/06 18:11
Top News- Shqiptarët dorëzojnë pasaportat/ Shqetësues shifrat e lënies së shtetësisë
03/06 15:48
Top News – ‘Tkurret’ popullsia në Shqipëri/ Në Janar 31 mijë banorë më pak se një vit më parë
03/06 15:42
Top Channel/ Rradhimë, në mes të ditës, fadroma hedh inerte në det
03/06 15:40
Top News – Shpejtësi deri në 230 km në orë/ Mbi 2000 gjoba, pezullohen 120 patenta
03/06 15:39
Top News – Tekat’ e SPAK-ut me biznesin / Të njëjtat akuza, dy qëndrime të ndryshme
03/06 15:39