Top Channel/ Pesë cikle të dështuara fertilizimi in vitro, Kardashian lind fëmijën pas trajtimeve
28/05/2024 19:34

Kourtney Kardashian ka zbuluar për ndjekësit se ka kaluar pesë cikle të dështuara të IVF-së, fertilizimit in vitro, përpara se të mbetej shtatzënë me bashkëshortin e saj. Influencerja tregoi historinë e saj në Instagram teksa iu përgjigj pyetjeve të fansave, duke thënë se besonte në “planin e Zotit” për jetën e saj. Ajo mbeti shtatzënë pasi ndaloi përkohësisht trajtimet IVF, përpara dasmës me Travis Barker, në maj të vitit 2022 në Portofino të Italisë. “Kishit gjashtë IVF të dështuara, si e gjete forcën për të vazhduar?”, ishte pyetja që ndjekësi i bëri. Ndërkohë më pas 45-vjeçarja iu përgjigj, duke treguar detajet: “Unë ndalova pas një viti përpjekjesh (pesë cikle të dështuara IVF, tre rikthime). Trupi im u relaksua dhe besova në planin e Zotit për jetën time. Shumë lutje për çdo gjë që ishte menduar të ishte për ne. Mbeta shtatzënë 100% në mënyrë natyrale, pasi ndërpreva trajtimet”. Pamjet: AFP

Top News/ Popullariteti i Putin ka rënë, njerëzit të frikësuar dhe të mbytur nga pushteti
22/06 08:45
Top News/ SHBA armë drejt Izraelit/ Netanyahu: Do shpëtojmë pengjet dhe do mbrojmë vendin
22/06 08:15
Top News/ Frika e Putin, pas revoltës së Prigozhin shefi i Kremlinit kontroll ushtrisë
21/06 23:30
Top News/ Izraeli breshëri raketash drejt Gazës dhe Libanit, tensionohet situata në rajon
21/06 23:00
Top News/ Rriten tensionet në Lindjen e Mesme, Izraeli aktivizon artilerinë kundër Hezbollah
21/06 22:30
Top News/ Izraeli tërheq ushtrinë nga Gaza, Katari ende shpresë për armëpushim
21/06 21:57
Top Channel/ Greqia në alarm për zjarret, 64 vatra brenda një dite
21/06 21:24
Top Channel/ Ethet e debatit Trump-Biden! Pak ditë nga përballja mes dy kandidatëve për president
21/06 19:57
Top Channel/ Sondazhet tronditin Sunak! Parashikohet humbje e rëndë për konservatorët
21/06 19:56
Top Channel/ Aksident në Greqi! Makina del nga rruga dhe përplas motorin që drejtohej nga shqiptari
21/06 19:45
Top News/ ‘Grushti i shtetit’ në Mal të Zi/ Përfundon gjykimi për ish-kryeparlamentarin Mandiç
21/06 18:52
Top Channel/ Befason Trump: Green Card për të gjithë të huajt që diplomohen në SHBA!
21/06 14:01
Top Channel/ Borrell takohet me krerët e Ballkanit Perëndimor: “Duam një Europë më të bashkuar”!
21/06 13:49
Top News/ SHBA dhe Kina, bisedime bërthamore / Të parat në pesë vite, në ‘sfond’ Tajvani
21/06 13:35
Top Channel/ 52 gradë në Mekë, mbi 1000 vdekje gjatë Haxhit: “Të paregjistruarit i braktisën”!
21/06 13:32
Top News/ Patriot e NASAMS me urgjencë në Kiev /SHBA furnizon Ukrainën me raketa të mbrojtjes ajrore
21/06 13:22
Top News/ I nxehti vret qindra njerëz…Miliona të tjerë po përvëlohen në të gjithë botën
21/06 13:21
Top News/ SHBA e zhgënjyer nga Izraeli / ’Netanyahu, irritues’, reagon Shtëpia e Bardhë
21/06 13:18
Top News/ Erë lufte në kufirin mes Koreve / Sërish të shtëna, ushtarët e Veriut hyjnë në Jug
21/06 13:13
Top News/ Furi dronësh ukrainas mbi Rusi / 100 kamikazë gjatë natës, të paktën një viktimë
21/06 13:13