Top Channel/ Përndoqi dhe përplasi kolegen, arrestohet polici
13/06/2024 22:41

Festim Xhafaj, efektivi i komisariatit të policisë së Himarës, i shpallur në kërkim pasi dyshohet për përndjekje ndaj koleges së tij, është arrestuar mbrëmjen e së enjtes. Ndaj tij rëndojnë akuza edhe për dhunë në familje si dhe mosbindje të urdhrit të punonjësit të policisë. Efektivi Xhafaj akuzohet se më 3 maj ka përndjekur kolegen dhe më pas përplasi automjetin e saj me makinën e tij. Pas ngjarjes që ndodhi në rrugën kryesore të Himarës, Xhafaj u largua me shpejtësi, duke e braktisur mjetin në Vlorë. Sipas njoftimit të policisë më 10 maj, në automjetin e policit u gjetën në cilësinë e provës materiale edhe dy armë të ftohta. Burimet nga grupi i hetimit bëjnë me dije se Festim Xhafaj dhe punonjësja e policisë kanë qenë të lidhur për disa kohësh. Madje ishin pezulluar edhe nga detyra sepse ishin fotografuar duke u puthur në makinë gjatë orarit të punës. Kohët e fundit dy të rinjtë kishin patur debate dhe zënka. Pas sherrit me njeri tjetrin, efektivja ishte larguar ndërsa Xhafaj e ndoqi dhe e përplasi me makinën e tij. Punonjësja e policisë dëshmoi në polici, ku ka pohuar problemet që ka pasur me të dashurin e saj, që pas 33 ditëve arrati do të duhet të përballet me drejtësinë.

Top Channel/ Vdes turistja franceze, pësoi goditje në zemër! Në Vlorë, lëndohet 56-vjeçari
13/07 19:36
Top Channel/ Të shkarkuarit kërkojnë paratë. Fatura Vettingut, miliona euro për pagat dhe pensionet
13/07 19:33
Top News/ KLSH do monitorihet/ Kuvendi do i kërkojë llogari për auditimet
13/07 18:26
Top Channel/ Merr flakë stani i bagëtive në Fier, digjen edhe disa mjete bujqësore!
13/07 18:26
Top Channel/ Pushuesi u plagos nga gomonia, niset drejt Traumës për shkak të dëmtimeve të rënda
13/07 18:20
Top News/ Muzika e lartë, shkak i sherrit në Tropojë që i mori jetën të riut
13/07 17:24
Top News/ Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun/ Shoqërohet autori, i plagosuri dërgohet në spital
13/07 16:21
Top News/ Shkrumbohet stani në Fier, digjen dhe makineritë bujqësore
13/07 16:19
Top News/ Socialistët trajnojnë pasuesit/ D’Alema e Papandreou, leksione për të rinjtë
13/07 16:07
Top News/ PD- Ekonomia e vendit në krizë / ‘Sektorët më të goditur, industria e bujqësia’
13/07 16:06
Top News/ Dhunohen policët në Vlorë/ U konfliktuan me dy pronarë biznesi në Lungomare
13/07 15:57
Top News/ 64 ligje në gjashtë muaj/ Statistikat e Kuvendit, u refuzuan interpelancat
13/07 15:50
Top Channel/Paralajmërimi i SHBA: Rusia kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnikë në Kosovë e rajon
13/07 15:30
Top Channel/ Pishinat e Tiranës, Veliaj: U shndërruan që kur u morën në menaxhim nga bashkia
13/07 15:29
Top Channel/ Fermerët e bujqësisë bio! Në Fier marrin edhe tokat me qira
13/07 15:29
Top Channel/ Rreziku nga tatuazhet/ Mjekët: Shkaktarë të shtuar për limfomat malinje
13/07 15:23
Top Channel/ Ekspertët: Thjeshtimi i kritereve për programet arsimore prioritare prodhon të paaftë
13/07 15:12
Top Channel/ Shitja e ndërtimeve ka ngecur! Shkak, “ligji i ri të rivlerësimit me 3%”
13/07 15:10
Top News/ Gjadri, bazë e ‘Black Hawk’/ Rikthehet në funksion pas 50 viteve
13/07 14:24
Top Channel/Gjadri rikthehet në funksion për fluturimin e Black Hawk, ja helikopterët shkatërrues…
13/07 14:02