Top Channel/ “Perëndimi provokoi sulmin në Kharkiv”, Putin kërcënon: Duhet të kuptoni me kë po luani!
28/05/2024 21:45

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, pretendon se sulmi i fundit në rajonin e Kharkiv-ës ishte i provokuar nga vetë Perëndimi. Deklarata e tij vjen pas sulmit në një qendër tregtare në Kharkiv ku mbetën të vdekur 18 persona, në mesin e tyre dhe një e mitur. Putin pretendon se Ukraina ka injoruar paralajmërimet që iu bënë për ndalimin e sulmeve ndaj rajonin rus të Belgorodit. Duke mbajtur një fjalim më herët, presidenti rus tha se sulmet në Belgorod këtë muaj u kryen duke përdorur armë të siguruara nga Perëndimi. Armë të cilat mund të viheshin në funksion vetëm nga specialistë perëndimorë. “Perëndimi duhet të kuptojë se me çfarë po luan,” paralajmëroi Putin. Kur u pyet për bisedimet e mundshme të paqes me Ukrainën, Putin fajësoi Kievin për refuzimin e negociatave. Ai tha se Rusia nuk i kishte braktisur kurrë bisedimet e paqes dhe ishte gati t’i rikthej. Pamjet: PVV/ AFP

Top News/ Mbështetja për Ukrainën. Jo të gjithë firmosin deklaratën e integritetit territorial
16/06 21:04
Top Channel/ Antibiotikët nuk po funksionojnë/ OBSH jep alarmin për rrezikun
16/06 19:55
Top Channel/ Francë, mijëra protestues kundër të djathtës ekstreme përpara zgjedhjeve parlamentare
16/06 15:35
Top Channel/ Samiti i paqes, Zelensky: Do t’i paraqesim Moskës propozimin për përfundimin e luftës
16/06 15:34
Top Channel/ Samiti i Paqes, shpresë për pajtim për të dënuar pushtimin e Ukrainës nga Rusia
16/06 15:24
Top News/ Norvegjia ndihmon Ukrainën…103 milionë dollarë për infrastrukturën energjetike
16/06 14:41
Top News/ Dramë pengjesh në burgun rus / Trupat vrasin pengmarrësit e lidhur me Shtetin Islamik
16/06 14:40
Top News/ Ushtria izraelite, pauzë në luftime…Zemërohet Netanyahu: Plani është i papranueshëm
16/06 14:32
Top News/ Zelenski, shitësi më i mirë i kohërave! Trump për presidentin ukrainas: Më pëlqen shumë
16/06 14:11
Top News/ Të burgosurit marrin peng gardianët / ‘Thriller’ në Rusi, kanë lidhje me Shtetin Islamik
16/06 12:37
Top News/ Marina amerikane shpëton ekuipazhin grek / Anija u sulmua nga Huthit në Detin e Kuq
16/06 12:35
Top News/ Bajram në rrënojat e xhamive / Palestinezët në Khan Junis falen mes shkatërrimit
16/06 12:34
Top News/ Dhjetëra e mijëra njerëz në Tel Aviv / Protesta më e madhe nga fillimi i luftës me Hamasin
16/06 12:30
Top News/ Haxh në 47 gradë Celcius / Arabia Saudite përvëlohet, pelegrinazh i vështirë
16/06 12:29
Top Channel/ 8 ushtarë të vrarë! Luftimet në Rafah/ Ushtria e izraelit kap armë pranë Egjiptit
16/06 12:14
Top News/ Dënim për pushtimin e Ukrainës…Liderët botërorë flasin në Zvicër për paqen
16/06 12:11
Top News/ Avionët rusë hyjnë në Suedi / Shkelet hapësira ajrore e anëtares më të re të NATO-s
16/06 12:11
Top News/ Perëndimi refuzon ofertën e Putinit: Kjo nuk është paqe por pushtim i Ukrainës!
16/06 12:06
Top Channel/ Lot dhe lutje në Gaza! Besimtarët myslimanë kryejnë ritet në xhaminë e shenjtë në Mekë
16/06 12:05
Top Channel/ Shqipëria në Euro 2024! Atmosfera ndeshjes ndjehet edhe në Greqi, pikturohet shqiponja
15/06 20:53