Top Channel/ Pazar Ahmetaj – opozitë?! Meta, Kryemadhi dhe Basha heshtin për faturat e ish-ministrit
14/12/2022 19:36

Meta, Kryemadhi dhe Basha heshtin prej ditësh përpara skandalit me faturat e hoteleve te Ahmetajt Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Lulzim Basha dhe shumica e deputetëve të opozitës po heshtin prej ditësh ndaj denoncimeve të mediave, sesi ish Ministri Arben Ahmetaj ka fjetur në hotele të paguara nga shtetasi në kërkim Klodian Zoto, dhe sesi prokurorët e SPAK kanë fshehur provat dhe kanë devijuar hetimet. I vetmi që ka folur për implikimin e Ahmetajt me faturat e hoteleve të Zotos, është Sali Berisha, por dhe ai është mjaftuar me vetëm një deklaratë për media. Pjesë e heshtjes janë dhe disa media të ashtuquajtuara opozitare, të cilat nuk kanë pasqyruar asnjë faturë të hoteleve të Ahmetajt. Por për çfarë i duhet opozita shqiptareve, kur minimalisht nuk i shërben interesave të qytetarëve dhe ngre dyshime për pazare me segmente të qeverisë, siç është rasti i Ahmetajt. Denoncimet e fundit tregojnë qartazi për një skenar bashkëpunimi mes Arben Ahmetajt dhe Ilir Metës për denoncimin e çështjes së incenetatorëve. Heshtja e Metës, e bashkëshortes së tij Monika Kryemadhi dhe gjithë deputetëve të Partisë së Lirisë, është dukshëm një mesazh që Ahmetaj është njeriu i tyre. Madje ne deklaratat e Kryemadhit, thuhej se Ahmetaj ishte i papërlyer ne ceshtjen e inceneratatorve.

Top News – Pamje të rënda/ Plagosen 6 persona në dy aksidente në Durrës e Fier
31/03 21:20
Top News – FMN ‘zgjidh qesen’, 15.6 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën
31/03 21:15
Top News – Energjia e rinovueshme / Rama inspekton investimin në Fier
31/03 21:13
Top News – Tjetër kallëzim në SPAK /Meta – Kryemadhi paditen për mosdeklarim të ardhurash
31/03 21:05
Top News – Alibeaj: Berisha, ish-komunist! / Basha ‘pëlqen’ postimin e kreut të komanduar të PD
31/03 20:55
Top Channel/ Ikja e mjekëve në Gjermani/ A do mjaftojë rritja e pagave me 50 mijë lekë të reja?
31/03 19:54
Top Channel/ Investimet në energji/ Rama: Pas parqeve fotovoltaike, nis puna në skavicë
31/03 19:54
Top News – Autoritet i ri për çmimet / Po me konkurrencën, çfarë u bë?
31/03 19:53
Top Channel/ Aksident në Durrës/ Drejtuesi humb kontrollin e mjetit, lëndohen pesë persona
31/03 19:45
Top Channel/ Veliaj: Lista ruse e Metës/ Kryebashkiaku i Tiranës: Fyese për demokratët që ta votojnë
31/03 19:37
Top Channel/ Aksident në Fier/ Automjeti përplas 12-vjeçarin që po lëvizte me biçikletë
31/03 19:04
Top News – Lefter Alla u arrestua për korrupsion/ Zgjidhet pasardhësi i tij te bashkia e bulqizës
31/03 17:44
Top Channel/ Lefter Alla u arrestua, Gëzim Xhafa zgjidhet kryetari i ri i bashkisë Bulqizë
31/03 16:48
Top Channel/ I shpallur në kërkim ndërkombëtar! Vihet në pranga 48-vjeçari, do ekstradohet në Itali
31/03 16:46
Top Channel/ Shpërndante lëndë narkotike dhe mbante armë zjarri, arrestohet një person
31/03 16:43
Top Channel/ Parashikimi i motit, Meteoalb tregon si do mbajë koha në fundjavë
31/03 15:40
Top Channel/ SPAK po monitoron hetimin! Altin Dumani flet për sulmin ndaj Top Channel
31/03 15:37
Top News – ‘Është gjallë…’ / SPAK: Kemi pistat tona në hetimin e Ervis Martinajt
31/03 15:32
Top Channel/ Fëmijët në Lezhë dhurojnë buzëqeshje, gjallërojnë qytetin
31/03 15:31
Top Channel/ Hapet kopshti më i ri në Tiranë, Veliaj: Bëjmë më të mirën për fëmijët
31/03 15:12