Top Channel/ Pas 48 orësh neutralizohet zjarri në Vermosh, kreu i zjarrfikësve: Situata nën kontroll
10/07/2021 13:05

Reparti i zjarrfikësve ka arritur të neutralizoje vatrat e zjarrit në afërsi me piken kufitare të Gerçarit. Pas më shumë se 48 orësh nga shfaqja e zjarrit në shkurret dhe kullotat e Vermoshit është bërë e mundur lokalizimi dhe me pas shuarja e flakëve. Kreu i Repartit te zjarrfikësve në Malësinë e Madhe, Besnik Hasaj thotë se në Vermosh vazhdojnë të qëndrojnë një automjet zjarrfikës dhe 5 efektivë të repartit për të mos lejuar riaktivizim të zjarreve. “Situata është e qetë, zjarri është monitoruar dhe e kemi nën kontroll. Vatra të tjera zjarri aktive për momentin nuk ka. Deri tani janë djegur rreth 8 hektarë, por dëmi ekonomik është i vogël pasi sipërfaqja e djegur nuk ka pemë. Ndërhyrja është e vështirë për shkak të terrenit. Zjarri sipas informacioneve tona është aksidental, por ne ja kemi referuar Prokurorisë këtë rast”, tha Hasaj. Hasaj u shpreh se janë marrë të gjitha masat për monitorimin e vatrës së zjarrit.

Top Channel/Gjermania zgjedh pasuesen e Merkel,garë e ngushtë në zgjedhjet për Bundestagun
26/09 20:22
Top Channel/ Kampioni i arteve marciale me aftësi të kufizuara, Safet Plangaj merr medaljen e artë
26/09 20:05
Top Channel/ Po vjen ‘Big Brother Vip’, shtëpia ku do hyjnë të famshmit është gati
26/09 20:03
Top Channel/Nga Italia në Divjakë, Yen nga Vietnami përshkon Europën mbi biçikletë
26/09 20:00
Top Channel/ Plazhi vazhdon. Lirë dhe qetë në breg të Adriatikut në Durrës
26/09 19:57
Top Channel/Stop vrasjes së grave!Greqia në protesta, kërkohet përfshirja e “femicidit” në kod penal
26/09 19:55
Top Channel/ Humb jetën duke shuar zjarrin, flakët kishin rënë në pronën e 59-vjeçarit në Kavajë
26/09 19:52
Top Channel/Dokumentet e udhëtimit pa vaksinë,paqartësi për marrjen e vërtetimit të kalimit covid-19
26/09 19:49
Top Channel/Llalla jashtë,kërkohet këtu! SPAK nuk e ka urdhëruar Interpolin për kërkim ndërkombëtar
26/09 19:40
Top Channel/ Peticion kundër mësimit me turne, nisma e prindërve dhe nxënësve me firmosjen online
26/09 19:37
Top Channel/Ministria e Arsimit: Të zëvendësohen mësuesit që nuk sjellin tamponin negativ
26/09 19:34
Top Channel/ Takim bamirësie në ndihmë të fëmijëve të Shtëpisë së foshnjës në Vlorë
26/09 19:00
Top News – Tensionet në veri të Kosovës / Stoltenberg bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin
26/09 18:58
Top News-Rekord viktimash në vend/222 pacientë të shtruar në spitale
26/09 18:58
Top News – 1.700 mijë vaksinime në vend / Rama në Facebook: Vaksinohu sot, mbro shëndetin
26/09 18:58
Top News-Tabaku kritikon planin ekonomik/‘Vizioni i Ramës, varfërimi i familjeve shqiptare’
26/09 17:56
Top News-Ekstazi e kokainë nga Norvegjia e Arabia Saudite/Tre të arrestuar e tre të të proceduar
26/09 17:56
Top News-Lufta e demokratëve/Nishani-Basha i ka vënë minat partisë
26/09 17:55
Top News – ‘4 përqind janë rimbursuar’/COVID-19,Vokshi-do kërkojmë llogari në komision
26/09 17:55
Top News – Shpejtësi, telefon e parakalime/‘Spiunët’ që heqin patenta dhe gjobat marramendëse
26/09 17:38