Top Channel/ Parashikimet e frikshme të Baba Vangës për 2024, disa prej tyre janë realizuar
02/05/2024 21:25

Baba Vanga ka bërë parashikime të frikshme për vitin 2024, e mesa duket disa prej tyre kanë filluar të realizohen. Sipas “Mirror”, ndonëse Baba Vanga vdiq më shumë se 25 vjet më parë, gruaja bullgare bëri parashikime që janë duke u konkretizuar edhe sot e kësaj dite. Ndërsa ajo u verbua në fëmijëri, kishte një aftësi për të bërë parashikime në mënyrë të frikshme, mes të cilave edhe 11 shtatorin dhe Brexit . Një nga parashikimet e saj për vitin 2024 ishte rreth krizës ekonomike të Mbretërisë së Bashkuar, e sipas “Mirror”, këtë vit u pa një rënie e PBB-së me 0.3 për qind më shumë se sa pritej në tre muajt e fundit. Një tjetër nga parashikimet e saj ka ndodhur, ai që lidhet me kushtet e tmerrshme të motit, pasi britanikët u zgjuan këtë mëngjes pas një nate me stuhi të forta, disa thanë se dukej “si një shpërthim bombe”. Gjatë natës u raportua se kishte vetëtima të forta, ndërsa bubullimat tronditën shtëpitë e njerëzve, duke i lënë pa gjumë. Ndonëse nuk ka pasur ndonjë fatkeqësi natyrore, Baba Vanga kishte një vizion që këtë vit do të ketë ngjarje të tmerrshme moti dhe fatkeqësi natyrore. Sipas parashikimit, do të ketë një ndryshim të orbitës që zakonisht ndodh për një periudhë të gjatë. Megjithatë, nëse kjo ndodh për një periudhë të shkurtër, mund të shkaktojë probleme. Në një deklaratë nga Zyra e Meteorologjisë britanike thuhet: Në zonat e prekura nga stuhia, shiu i dendur i shoqëruar nga vetëtima të shpeshta ka të ngjarë që të bjerë 25 deri në 30 mm në 1 ose 2 orë në disa vende dhe ndoshta deri në 50 mm, si dhe mund të ketë edhe breshër. Pamjet: AFP

Top Channel/ Lufta kushton, Putin rrit taksat! Nënshkruan dekrete për të financuar luftën në Ukrainë
12/07 22:07
Top Channel/ Shembet skela 60 metra e lartë në Zvicër! Humbin jetën punëtorë portugezë dhe shqiptarë
12/07 22:03
Top Channel/ Rrëzohet aeroplani rus në afërsi të Moskës, ndërron jetë i gjithë ekuipazhi
12/07 22:02
Top Channel/ Finlanda miraton ligjin për bllokimin e emigrantëve nga Rusia
12/07 21:37
Top Channel/ Vrasja e gruas e vajzave të gazetarit të njohur britanik, reagojnë kolegët e John Hunt
12/07 21:36
Top Channel/ Biden nuk tërhiqet! Reagon pas zërave se duhet ti lërë vendin dikujt tjetër në zgjedhje
12/07 19:59
Top Channel/ Përvëlohet Athina! Kamera termike regjistron 100°C në rrugët e kryeqytetit grek
12/07 19:40
Top Channel/ Trump drejt emërimit si kandidat presidencial, kë do të zgjedhë nënpresident?
12/07 19:38
Top Channel/ Gafa e radhës, Biden ngatërron Zelenskyn me Putinin! I vendosur për të vazhduar garën
12/07 18:15
Top Channel/ “Rusët do vrisnin kreun e kompanisë gjermane të metaleve”, CNN zbardh komplotin!
12/07 17:25
Top Channel/ “Bishat” e qiellit nuk shpëtojnë Ukrainën: Mbërrijnë F16-tat, ndryshon pllaka?
12/07 16:57
Top Channel/ Rudy Giulianin mund të përballet me disa padi! Gjyqtari amerikan pritet të…
12/07 15:44
Top Channel/ BE “fshikullon” platformën X: Po mashtron përdoruesit, ja mënyra!
12/07 15:24
Top News/ Luftanije e avionë rusë drejt NATO-s / Gjermania ngre ‘Typhoon’-ët për t’i monitoruar
12/07 14:59
Top News/ Në shënjestrën e vrasësve rusë…Bosi i gjigandit të armëve perëndimore, Rheinmetall
12/07 14:44
Top News/ Kremlini ‘qesh’ me Bidenin: Nuk tregoi respekt për Putinin, e gjithë bota i pa gafat
12/07 14:25
Top News/ Të jesh Volodimir Zelenski…Si e ka ndryshuar lufta presidentin e Ukrainës?
12/07 13:18
Top News/ Biden e quajti Zelenskin, ‘presidenti Putin’ / Bëhet viral reagimi i liderëve të NATO-s
12/07 13:03
Top News/ A do ‘ta zgjidhin’ luftën F16-at / Do fluturojnë në qiejt ukrainas këtë verë…
12/07 13:00
Top News/ Perëndimi, garë armatimi me Rusinë…A mund ta rivalizojë NATO-n ’boshti i ri i së keqes’
12/07 12:40