Top Channel/ Papa Françesku ‘shpërthen’ në lot, ati i shenjtë preket në lutjen për Ukrainën
08/12/2022 18:47

Papa Françesku shpërtheu në lot, teksa mbante një lutje për paqen në Ukrainë gjatë një ceremonie në Piazza Spagna në Romë. Zëri i papës filloi të dridhej teksa përmendi ukrainasit dhe iu desh të ndalonte, pa mundur të fliste, për rreth 30 sekonda. Pamjet: AFP

Top News – 50 mijë shqiptarë në zonën e tërmetit / Të prekur edhe banorë me origjinë nga vendi ynë
08/02 17:36
Top Channel/ Pamje tragjike nga Turqia, njerëzit gërmojnë nën rrënoja për të gjetur të afërmit
08/02 16:01
Top News – Erdogan në lotë, në zonën e katastrofës / 11,200 viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri
08/02 15:44
Top News – Pse turqit fajësojnë Erdogan/ Taksa e tërmetit, ku shkuan miliarda dollarë!
08/02 15:27
Top News – Ndodh mrekullia në aksident / Rrëzohet Boeingu 737, shpëtojnë të dy pilotët
08/02 15:27
Top News – Forcat shqiptare shpëtojnë 5 vjeçarin/ Mes rrënojave në betejën për jetën në Turqi
08/02 15:25
Top News – Kokainë e mjaftueshme për 30 vjet / Kapet sasia rekord, droga ‘pluskonte’ në oqean
08/02 15:24
Top Channel/ Erdogan viziton zonat e tërmetit, plas zemërata! Përse u thërrmuan pallatet?
08/02 15:09
Top Channel/ Zelensky shkon në Britani, vizita e parë që nga fillimi i luftës!
08/02 15:06
Top News – Rusia të pushtojë Poloninë! ’Ta denazifikojmë si Ukrainën’; kërkesa e liderit çeçen
08/02 14:58
Top Channel/ Fjalimi drejtuar kombit, Biden qesh: “Jemi mirë”, mesazh optimist për të ardhmen!
08/02 14:39
Top Channel/ Mbi 11 mijë viktima nga tërmetet në Turqi e Siri, ekipet e shpëtimit në garë me kohën
08/02 14:12
Top News – Kryebashkiaku…i vdekur, fiton zgjedhjet pasi u vra
08/02 13:26
Top Channel/ Zjarr i madh në portin “Iskenderun” pas tërmetit në Turqi
08/02 13:19
Top News-‘Koalicioni i tankeve’ po marshon! Gjermania ‘hap thesin’ për Ukrainën, 100 tanke Leopard
08/02 13:09
Top News – ‘Botërori të kthehet aty ku lindi’ / Katër shtete amerikanolatine duan Botërorin 2030
08/02 12:49
Top News – Zelenski sot në Britaninë e Madhe… / ‘Fuqi më të madhe zjarri’, ofensiva ruse po afron
08/02 12:27
Top News – Motra bëhet mburojë për vëllain e vogël / 36 orë pritje për ndihmë nën rrënoja
08/02 12:22
Top Channel/ Zgjedhja e vështirë e të mbijetuarve: “Rrezikun brenda apo ngricat jashtë”!
08/02 12:15
Top News – SHBA ‘blindon’ Poloninë / 10 miliardë dollarë raketa me rreze të gjatë veprimi
08/02 12:14