Top Channel/ “Pa parlament të plotë s’ka BE”, Komisioneri Oliver Varhelyi mesazh në Tiranë
05/05/2021 15:06

Bashkimi Europian kërkon nga Shqipëria mos të humbë kohë në ngritjen e parlamentit të ri dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit. Komisionerit për Zgjerim, Oliver VARHELYI ia bëri të qartë politikës shqiptare se pa një parlament funksional nuk mund të bëhet përparim drejt BE-S. Varhelyi: Pas një fushate zgjedhore mjaft të zjarrtë dhe debate të zjarrta, gjëja që na nevojitet tani janë rezultate të qarta përfundimtare dhe më është thënë që ka filluar procesi, pra periudha e apelimit, kështu që ne dëshirojmë të shikojmë të gjitha parregullsitë, qoftë edhe blerjen e mundshme të votave që të ndiqet nga të gjitha autoritetet gjyqësore, por pas këtij procesi do të na duhen rezultate përfundimtare. Pra, pas rezultateve përfundimtare do të na duhet që Kuvendi i Shqipërisë të fillojë nga puna e vet shumë shpejt për reformat e BE. Pa një parlament të plotë, nuk është e mundur që të ecet përpara në rrugëtimin tuaj drejt Bashkimit Europian, dhe ka ende shumë punë për të bërë.

Top Channel/ Kadilli pranon rezultatin e fitores së Bashës: I vetmi projekt, ringritja e PD-së
14/06 11:35
Top News – Dosja nga Kuvendi në Kushtetuese/ Shkarkimi i Ilir Metës mbërrin në gjykatë
14/06 11:07
Top News – Pas takimit mes Ramës dhe Blinken/ Yuri Kim, një mesazh amerikan për Shqipërinë
14/06 11:01
Top Channel/Prioritetet e Shqipërisë në OKB,çështjet që përballin anëtarët e Këshillit të Sigurimit
13/06 02:11
Top Channel/ Kongresi i PS, Rama tregon strategjinë. Ruçi jep dorëheqjen nga çdo funksion politik
13/06 02:09
Top Channel/ Ministrja Xhaçka voton në Asamblenë e Përgjithshme të OKB
11/06 16:50
Top News – Kongresi i jashtëzakonshëm i PS/ Balla-do vendosë piketat për mandatin e tretë
11/06 16:19
Top Channel/ A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3? Presidenti reagon kundër Kuvendit aktual
11/06 15:17
Top Channel/ PS, Kongres për mandatin e tretë/ Balla i sigurt për bashkëpunim me PD në shtator
11/06 15:14
Top Channel/ Do e njohë vendimin e Gjykatës Kushtetuese nëse voton shkarkimin? Ja përgjigja e Metës
11/06 14:30
Top Channel/ Balla jep detaje për Asamblenë:Për socialistët është festë! Ç’pritet të miratohet nesër
11/06 12:26
Top Channel/ BE ofron 30 miliardë euro Ballkanit. Varhelyi: Në qershor vendimi për Shqipërinë
10/06 15:11
Top Channel/ Karta e gjelbër të njihet nga BE! Kërkesa e Ramës për komisionarin për zgjerimin e BE
10/06 15:10
Top Channel/ Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret të gjithë liderët e rajonit
10/06 12:52
Top News – Kryeministrja e Serbisë/ Brnabiç takohet me Ramën para samitit: Pa koment
10/06 12:35
Top News – Presidenti i Malit të Zi/ Milo Gjukanoviç me Ramën për Samitin Ballkanik:Pa koment
10/06 12:34
Top News – Rama takon Albin Kurtin/ Para nisjes së samitit të ballkanit: Pa koment
10/06 12:33
Top News – Rama takohet me Zaev/ Në nisje të samitit të liderve të ballkanit: Pa koment
10/06 12:32
Top Channel/ Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, me liderët e rajonit e komisioneri Varhely
10/06 12:28
Top News -Votoi për shkarkimin e presidentit/Tedi Blushi publikon foton e deputetit me euro në ballë
10/06 12:02