Top Channel/ Osmani, deklaratë-bombë: “Në Kosovë, s`do të ketë kurrë më policë serbë”!
09/12/2022 15:20

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të shefit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkovic, i cili tha se Serbia "do të shqyrtojë dërgimin e 1.000 forcave të saj të sigurisë" në Kosovë. Një vendim i tillë, sipas tij, do të merrej në përputhje me Rezolutën 1244 të Kombeve të Bashkuara, përkatësisht nenin 4 dhe nenin 6 të aneksit 2. Duke i ka konsideruar këto deklarata si kërcënime të hapura për agresion policor dhe ushtarak, Osmani ia dha përgjigjen: Në Kosovë, tha ajo përmes një postimi në FB, nuk do të ketë më kurrë policë e ushtarë të Serbisë.

Top News – Kosova, pika më e nxehtë në Evropë!/ Mediat amerikane flasin për marrëveshje
27/01 16:55
Top Channel/ Kosovë, opozita vendos kushte: Propozimin e pranojmë vetëm me njohje nga Serbia!
27/01 14:29
Top Channel/ Gjendet i pajetë prifti në Kishën ortodokse në Vushtrri, pranë kishte një armë
27/01 12:24
Top Channel/ Eksperti “nxjerr zbuluar” dokumentin: Asociacioni nuk ishte në versionin e pare…
27/01 11:56
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 15:33
Top News – Asociacioni ‘ka ngelur në provim’ / Kurti: Nuk e ka kaluar testin e kushtetueses
26/01 15:21
Top Channel/ Kurti bindet për Asociacionin? Takim kokë më kokë me Lajcak deri pas mesnate!
26/01 12:36
Top Channel/ “Tym i bardhë” nga Prishtina?/ Lajçak, darkë pune me Kurtin deri në mesnatë
26/01 12:26
Top Channel/ Dëmet e përmbytjeve! Kosovë, më të prekura janë Klina, Istogu, Skënderaj dhe Mitrovica
25/01 15:27
Top Channel/ Dëmet nga përmbytjet në Kosovë, komunat e prekura kërkojnë fond emergjence
25/01 12:34
Top Channel/ Pas Serbisë, SHBA “presion” edhe Kosovës: Pranoni propozimin e BE-së!
25/01 11:49
Top News – Asociacioni, pastaj pakti me Serbinë!/ SHBA nis punën, Kryeministri Kurti kundër
24/01 20:36
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK, Nusret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 15:19
Top Channel/ Vritet veterani i UÇK/ Nysret Cena u ekzekutua me disa plumba në Kaçanik
24/01 12:43
Top News – Incident në Veri të Kosovës / Serbi sulmoi policinë, plagoset
23/01 21:17
Top News – Deputeti shqiptar, një letër për Escobar/ Në dialog të jetë edhe Lugina e Preshevës
23/01 20:36
Top News – Borrell informon BE për Kosovën/ ‘Presim nisjen e planit evropian për paqen’!
23/01 20:31
Top Channel/ Fëmijët e dëshmorëve kërkojnë dorëheqjen e Kurtit pas deklaratave për Ivanoviçin
23/01 19:48
Top News – Kërkon njohjen e Kosovës/ Osmani në Vatikan, takim me Papën
23/01 17:27
Top News – Kurti, kusht BE për pakt me Serbinë/ Çfarë kërkon Kosova nga Brukseli dhe SHBA!
23/01 17:19