Top Channel/“Nuk i lanë gjë pa thyer”:thanë se ishte hajdut, punonjësit rrahin brutalisht kalimtarin
24/07/2021 12:29

Tre punonjës të një qebaptoreje në Nottingham të Anglisë janë shoqëruar në polici pas akuzave se rrahen brutalisht një person, për të cilin dyshonin se i kishte vjedhur. Zafar Ahmed, 35 vjeç, së bashku me vëllezërit Asmat Khan, 33 vjeç dhe Mohammed Khan, 25 vjeç, u dënuan me dy vjet heqje lirie pas incidentit në Victoria Kebabs në 12 qershor të vitit të kaluar. Asmat Khan i ishte afruar Adrian Perryt ndërsa ai po kalonte përpara dyqanit dhe e tërhoqi zvarrë brenda, pasi besonte se i riu ishte përfshirë në një vjedhje të mëhershme në qebaptore. Pasi ulën grilat, iu tre u vërsulën mbi të duke e goditur aq sa e lanë pa ndjenjë në dysheme. Rrahja vazhdoi për 15 minuta. Perry u dërgua në spital me dëmtime të rënda përfshirë fraktura në gropën e syrit, nofull e krahë. dëmtimet e marra mund ta lënë atë me pasoja për të gjithë jetën, thanë inspektorë të policisë. Duket se Perry kishte qenë sakaq i përfshirë në një vjedhje tjetër Ditën e Krishtlindjeve në 2018-tën, për të cilën dhe qe dënuar.

Top News-Polemika për Djokovic/ U pikas me një ushtarak të masakrës së srebrenicës
23/09 16:22
Top Channel/ Fregata turke i zë rrugën anijes greke: “Nuk hyni në ujrat tona”, rishfaqen tensionet!
23/09 16:09
Top Channel/ Biden “ul kokën”para Macron ( por nuk ndryshon marrëveshjen miliarda USD)!
23/09 15:12
Befason kryeprokurori ‘Llalla do dalë vetë publikisht!’ zbulon detajet | Breaking Top News
23/09 15:10
Top Channel/ I vaksinoi gruan pa e pyetur, kanadezi “bën për vdekje” infermieren!
23/09 14:44
Top News – Do të bjerë shi acidik… / Re toksike nga vullkani mbi Evropë dhe Britani
23/09 14:42
Top News – Spitali ushtarak kinez / Pacientë me Covid, 3 javë para se të lëshohej alarmi
23/09 14:35
Top News – Kina, gati për luftë…! / 19 avionë ushtarak në hapësirë ajrore taivaneze
23/09 14:33
Top News – Të ngordh qeni apo macja… / Ke dy ditë leje të paguar për të mbajtur zi…!
23/09 14:31
Top News – Dimër ‘i acartë’ e pret Evropën / Çmimet e gazit dhe energjisë ngrihen në qiell
23/09 14:29
Top Channel/ “Duel i heshtur”, pamje me dronë: krijohet “muri” me makina policie para emigrantëve!
23/09 14:25
Top Channel/ Shi acid dhe gaz toksik në të gjithë Europën, katastrofa kur llava të prekë detin!
23/09 14:20
Top Channel/ Roboti ekzekuton shkencëtarin bërthamor- “AI zëvendësoi “snajperistin!
23/09 14:00
Top Channel/ “Nëse vdes, e ka bërë gruaja ime”/ Del SMS-ja viktimës, rihapet çështja
23/09 13:56
Top Channel/ Derrat e egër “pushtojnë” Italinë: 2 milionë kafshë, autoritet s`i bëjnë dot “zap”!
23/09 13:41
Top News – ‘Sherri’ për nëndetëset / SHBA e Franca tentojnë të përmirësojnë marrëdhëniet
23/09 12:56
Top News – Llava shumë pranë detit… / Shkencëtarët masin gazrat toksike nga vullkani
23/09 12:20
Top Channel/ Talebanët “vjedhin” thesarin e Aleksandrit të Madh: “Miliona e miliona dollarë”!
23/09 12:13
Top Channel/ “Perëndimi po fundoset”, propaganda ruse ngre peshë serbët!
23/09 12:13
Top News – 500 milionë doza vaksine / Biden i premton për vendet në zhvillim
23/09 12:06