Top Channel/ Nisin zjarret e para në Greqi, digjen tre banesa dhe 200 hektarë pyje
07/04/2024 20:00

Zjarrfikësit grekë kanë luftuar gjatë gjithë natës pasi dhjetëra fronte zjarri kanë shpërthyer në Lasithi të Kretës juglindore duke djegur mbi 200 hekταρë tokë pyjore dhe bujqësore. Flakët kanë përpirë një zonë të pyllëzuar dhe të paarritshme nga mjetet e zjarrfikësve në afërsi të qytetit Ierapetra , por më vonë zjarri i është afruar katër vendbanimeve dhe organet greke kanë urdhëruar përmes numrit evropian të emergjencës 112 banorët e zonës të evakuohen. Rreth 170 zjarrfikës, 12 njësi këmbësorie, 38 automjete dhe 3 helikopterë janë mobilizuar dhe kanë luftuar me flakët duke pasur pengesë kryesore erërat e forta . Zjarri ka përfshirë edhe banesa dhe tre persona janë lënduar.

Top Channel/ Berisha: Kriminelët e mëdhenj, se bajlozët e krimit janë sot në pushtet
21/05 23:00
Top Channel/ Berisha: Shqiptarët largohen nga ky vend më shumë se nga çdo pushtim tjetër në histori
21/05 23:00
Top Channel/ Çun Lajçi krijon poezi për Berishën, ia interpreton poshtë ballkonit
21/05 22:59
Top Channel/ “Velloja e zezë e censurës”, Berisha: S’u lakua emri i padrinos së 7 familjeve mafioze
21/05 22:58
Top Channel/ “Çfarë është kjo censurë e tmerrshme?”, Berisha nga ballkoni: Hija e Edi Ramës…
21/05 22:58
Top Channel/ Berisha: Deputeti famëzi që zotëronte plantacionet më të mëdha të kanabisit dhe mbante
21/05 22:58
Top Channel/ Bllokohet në katin e 7-të banesës i mituri në Fier, pamjet gjatë shpëtimit të tij
21/05 22:45
Top News/ I mitur bllokohet brenda në katin e shtatë, forcat zjarrfikëse futen nga ballkoni
21/05 22:07
Top Channel/ Medi Malkaj sulmon deputetët e opozitës nga protesta para bashkisë: Të vijnë këtu…
21/05 21:55
Top News / Vdesin dy punëtorë, plagoset një tjetër. Në Martanesh masivi i gurëve zë poshtë minatorët
21/05 20:02
Top Channel/ Ligj për prodhimin e armëve/ Kompania që do ndërtojë fabrika do jetë shtetërore
21/05 19:53
Top Channel/ Shkarkohet kreu i KLP, Alfred Balla u rrëzua nga Vettingu
21/05 19:37
Top Channel/ Protestë me molotovë/ Tubimi para bashkisë së Tiranës. Incidente mes pjesëmarrësv
21/05 19:34
Top Channel/ Qeveria britanike: Bashkë me Berishën non-grata, të tjerë politikanë majtas e djathtas
21/05 19:32
Top Channel/ “Nuk je te mëhalla jote”, Shalsi debat me Shehajn: Do kërkoj përjashtimin tënd!
21/05 19:25
Top Channel/ Keni kontaktuar me kompanitë e mikrokredive me probleme, Sejko i përgjigjet Tabakut
21/05 19:24
Top Channel/ Shalsi te ‘Ekonomia’: Deklaratë dezinformuese nga Foltorja juaj, replikon Tabaku
21/05 19:18
Top Channel/Mikrokreditë, Sejko: Autoriteti ligjor i BSH mbaron kur lëshon urdhër ekzekutimi gjykata
21/05 19:18
Top Channel/ Ligj i posaçëm për mbrojtjen e konsumatorit, propozimet e Sejkos
21/05 19:17
Top Channel/ Silvinjo aplikon për pasaportën shqiptare në Lushnjë
21/05 19:06