Top Channel/ Nisin arrestimet, bllokon tubimet në Shangai pas protestave kundër kufizimit të lirive
28/11/2022 22:03

Prezencë e gjerë e policisë dhe arrestime shiheshin sot nëShanghaiku u zhvilluan një natë më parë protestat e gjera kundër politikave të qeverisë dhe kufizimeve tëCovid. Policia kishte dalë në rrugë e kryqëzime për të ndaluar përhapjen e disidencësqë kërkon liri politike dhe fund të izolimeve të virusit. Sot forcat kineze të sigurisë bënë arrestime paraprake për ndalimin e organizimit të një tjetër proteste, siç po ndodh nëkampuset universitare të qyteteve të mëdha. Pikënisja e valës së protestave më të mëdha që prej vitit 1989 në Kinë, ishte një zjarr me disa viktima në kryeqytetin e provincësXinjiang, ku kufizimet u fajësuan për pengim të ndihmës ndaj viktimave.

Top Channel/ Italia merr naftë nga Libia, Meloni viziton Tripolin për marrëveshjen 8 miliardë euro
29/01 14:28
Top News – Dodik për planin franko-gjerman. ‘Duhet ta pranojmë ose ta refuzojmë së bashku’!
29/01 14:28
Top News – Në qeli me truprojën e Ronaldinhos, jeta në burg e Dani Alves
29/01 14:15
Top News – Italia dërgon raketa në Ukrainë!/ Raportet për armët moderne pushtojnë mediat
29/01 13:34
Top Channel/ Shkatërrohet grupi i hakerave, “HIVE” grabitën miliarda dollarë në dy vite
29/01 12:20
Top Channel/ Izraelitet do armatosen, vendimi i qeverisë pas sulmit në Sinagogë me pasojë 7 viktima
29/01 12:20
Top News – Trump nis fushatën presidenciale!/ A gëzon mbështetje e kë do ketë përballë!
29/01 11:46
Top News – Italia dërgon raketa në Ukrainë!/ Raportet për armët moderne pushtojnë mediat
29/01 11:46
Top Channel/ Blinken niset drejt Izraelit, turi për të ulur tensionet mes tyre dhe palestinezëve
29/01 11:31
Top Channel/ Zgjedhjet në Çeki, garën e fiton një ish-gjeneral, ish shefi i ushtrisë Pavel
29/01 11:30
Top News- Nuk përjashtohen sulmet me raketa në Evropë/ Alarmi nga ministrja austriake e Mbrojtjes!
29/01 10:44
Top News – Ukraina kërkon 24 avionë luftarakë / Kievi i drejtohet zyrtarisht aleatëve perëndimorë
29/01 10:43
Top News – Kërcet arma në Kaliforni/ 3 të vrarë dhe 4 të plagosur
28/01 22:53
Top Channel/ Biden flet për dhunën e policëve, “Pamjet do zemërojnë njerëzit”
28/01 22:51
Top Channel/ Policia spanjolle kap kap 4.5 ton kokainë pranë ishujve Kanarie
28/01 22:48
Top News – E rëndë! Trupat e adoleshenteve në lumë/ Ikën nga shtëpia e fëmijës, gjenden të vdekura
28/01 22:46
Top Channe/ Arrestime për vrasjet në Izrael, 42 në pranga. Autori sulmit një 13 vjeçar
28/01 22:16
Top News – ‘E lexova në telefonin e Lajçakut’!/ Kurti tregon si iu prezantua plani franko-gjerman
28/01 19:17
Top News – Nëse Challenger 2 bien në duart e Putinit! ‘Do ishte një makth’, Britania plan emergjence
28/01 18:37
Top News – Burg bandës së drogës/ ‘Mall’ në Itali, hetimi mbyllet pas 6 vitesh
28/01 18:22