Top Channel/ Nisi vaksinimi mbi 18 vjeç. Dy ditë të hapura për të nxitur mbrojtjen
29/06/2021 15:27

Qytetarë të moshës 18 vjeç e lart kanë shfrytëzuar ditët e hapura për të marrë vaksinën anticovid pasi kanë aplikuar në e -albania për të prenotuar ditën dhe pikën e vaksinimit. Për dy ditët e martë, e mërkurë, kanë prenotuar afro 25 mijë persona. Gjatë gjithë procesit të vaksinimit në Shqiperi nuk është lejuar përzgjedhja e llojit të vaksinës .Edhe pse kishin prenotuar për tu vaksinuar ka pasur të rinj të cilët kur kanë mësuar se vaksina që përdorej ishte coronavac ,kanë refuzuar ta bëjnë. Ditë të hapura të vaksnimit përveç kësaj të martë dhe të mërkurës do të bëhen edhe herë të tjera për të bërë të mundur që përveç fashës moshore që është planifikuar të vaksinohen edhe persona të tjerë përtej kësaj moshë në mënyrë që të krijohet mbrojtje ndaj mutacionit delta apo tjera që mund të vijnë .Mutacioni Delta në vendet e tjera ka prekur më shumë personat e pavaksinuar dhe ata që kanë marrë vetëm një dozë të vaksinës anticovid.

Top Channel/ Ekspozita “Nana”, punime që kanë nisur të krijohen nga vitet ‘80
26/09 20:06
Top Channel/ Kampioni i arteve marciale me aftësi të kufizuara, Safet Plangaj merr medaljen e artë
26/09 20:05
Top Channel/ Po vjen ‘Big Brother Vip’, shtëpia ku do hyjnë të famshmit është gati
26/09 20:03
Top Channel/Nga Italia në Divjakë, Yen nga Vietnami përshkon Europën mbi biçikletë
26/09 20:00
Top Channel/ Plazhi vazhdon. Lirë dhe qetë në breg të Adriatikut në Durrës
26/09 19:57
Top Channel/Stop vrasjes së grave!Greqia në protesta, kërkohet përfshirja e “femicidit” në kod penal
26/09 19:55
Top Channel/ Humb jetën duke shuar zjarrin, flakët kishin rënë në pronën e 59-vjeçarit në Kavajë
26/09 19:52
Top Channel/Dokumentet e udhëtimit pa vaksinë,paqartësi për marrjen e vërtetimit të kalimit covid-19
26/09 19:49
Top Channel/Llalla jashtë,kërkohet këtu! SPAK nuk e ka urdhëruar Interpolin për kërkim ndërkombëtar
26/09 19:40
Top Channel/ Peticion kundër mësimit me turne, nisma e prindërve dhe nxënësve me firmosjen online
26/09 19:37
Top Channel/Ministria e Arsimit: Të zëvendësohen mësuesit që nuk sjellin tamponin negativ
26/09 19:34
Top Channel/ Takim bamirësie në ndihmë të fëmijëve të Shtëpisë së foshnjës në Vlorë
26/09 19:00
Top News – Tensionet në veri të Kosovës / Stoltenberg bisedon me Kurtin dhe Vuçiçin
26/09 18:58
Top News-Rekord viktimash në vend/222 pacientë të shtruar në spitale
26/09 18:58
Top News – 1.700 mijë vaksinime në vend / Rama në Facebook: Vaksinohu sot, mbro shëndetin
26/09 18:58
Top News-Tabaku kritikon planin ekonomik/‘Vizioni i Ramës, varfërimi i familjeve shqiptare’
26/09 17:56
Top News-Ekstazi e kokainë nga Norvegjia e Arabia Saudite/Tre të arrestuar e tre të të proceduar
26/09 17:56
Top News-Lufta e demokratëve/Nishani-Basha i ka vënë minat partisë
26/09 17:55
Top News – ‘4 përqind janë rimbursuar’/COVID-19,Vokshi-do kërkojmë llogari në komision
26/09 17:55
Top News – Shpejtësi, telefon e parakalime/‘Spiunët’ që heqin patenta dhe gjobat marramendëse
26/09 17:38