Top Channel/ Nis në Prishtinë vaksinimi nëpër gjimnaze, kërkohet pëlqimi i prindërve
24/11/2021 15:35

Me të rënë zilja e mësimit, Ben Azemi ishte nxënësi i parë që shprehu interesim për t’u vaksinuar kundër Covid 19 nga ekipet mobile në shkolla. 17 vjeçari i klasës së 11-të, tregon se zgjedhja për t’u vaksinuar ishte e tij dhe jo imponim i prindërve. Në gjimnazin Xhevdet Doda në Prishtinë, përveç Benit u vaksinuan edhe vajza e zëvendësministres së shëndetësisë, Dafina Gexha Bunjaku dhe djali i sekretarit të këtij dikasteri, Naim Bardiqi, të cilët plotësuan formularët e pëlqimit për vaksinimin e fëmijëve, me qëllim të inkurajimit të prindërve të tjerë.

Sara Hoxha hedh poshtë lajmet qe po qarkullojnë,ja cila këngë e Ledrit i pëlqen asaj- Shqipëria Live
26/05 16:46
Ledri banor i Big brother Vip 3? Ja sa fëmijë do këngëtari – Shqipëria Live
26/05 16:46
Ledri flet për herë të parë për albumin e tij, të rinj, zbulon surprizat – Shqipëria Live
26/05 16:46
Keni një familjarë që zgjohet somnambul? Mjeku iu tregon si të veproni – Shqipëria Live
26/05 16:36
Një njeri somnambul mund të vrasë dhe të përdhunojë kur është në këtë gjendje? – Shqipëria Live
26/05 16:36
A duhet zgjuar nga gjumi somnambuli? Ja çfarë ndodh në trurin e këtyre personave – Shqipëria Live
26/05 16:36
Njihuni me Narkolepsinë, sëmundja që nga e cila të zë gjumi rrugëve – Shqipëria Live
26/05 16:35
“Tentuan të dhunojnë gjyqtarin, rregulla që u shkelën në ndeshjen Tirana-Bylis” – Shqipëria Live
26/05 16:30
Dhunë në Stadium, prof. Delia: Situata në kampionatin tonë ishte e nxehtë – Shqipëria Live
26/05 16:30
Gazetari: Pas dhunës në stadium, Tirana rrezikon titullin kampion – Shqipëria Live
26/05 16:29
“F*ck you si mund ta përkthesh?”, Milaim Zeka: Unë do e shkruaja tamam siç përkthehet-Shqipëria Live
26/05 15:51
Drejtuesi i kompanisë së krijoi “Rrushe”: E kemi përshtatur se ka shumë fjalë lokale -Shqipëria Live
26/05 15:47
Çfarë është peci? Gjuhëtari i kthehet Erionës: Më fute në kurth – Shqipëria Live
26/05 15:47
“Rrushe” me titra shqip, gazetarja: Kishte shumë fjalë që nuk i merrja vesh – Shqipëria Live
26/05 15:47
“Nuk është titrim por përkthim”,gazetari në Kosovë: Te “Rrushe” kuptohet çfarë thuhet-Shqipëria Live
26/05 15:46
Flavio Qarri: Të jemi falënderues cfarë ka bërë Digitalb për përhapjen e shqipes – Shqipëria Live
26/05 15:46
“Mos shkoni në plazhet shqiptare se dëgjohet muzikë serbe”, portalet në Kosovë – Shqipëria Live
26/05 15:46
Seriali “ Rrushe”, gjuhëtari me tone të ashpra: Nuk duhet përkthyer shqipja – Shqipëria Live
26/05 15:45
“Ju dogj shtëpia”, Mihrije Braha i dedikon një mesazh fansave -Shqipëria Live
26/05 15:13
“Na është djegur e gjithë gardëroba”, këngëtarja tregon si i shpëtoi tragjedisë – Shqipëria Live
26/05 15:13