Top Channel/ Ndryshojnë qendrat e votimit në Shkodër, ishin caktuar në ndërtesa të shkatërruara
16/04/2021 15:09

Ish shkolla veterinare në Shkodër, e cila ka rreth 30 vite jashtë funksioni, është përcaktuar nga KQZ dhe Bashkia e Shkodrës, per të vendosur 4 qendra të votimit. Në këtë godine tërësisht të amortizuar, mes mbeturinave dhe pa asnjë lloj sigurie, do të duhej të votonin rreth 2500 banorë të lagjes se Kirasit. Pamjet flasin vetë, ku kjo godinë nuk përmbush asnjë standard. E kontestuar që prej vitit 1992 për shkak të kushteve por rregullisht në të gjitha zgjedhjet ish shkolla veterinare ka qenë qendër votimi dhe ketë e tregojnë edhe materialet zgjedhore të mbetura në këto ambjente. Pas publikimit të pamjeve, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi menjehere që dy nga 4 qendrat e votimit të përcaktuara të zhvendosen në qendrën komunitare numër 1, ndërsa për dy të tjerat, bashkia e Shkodres ka premtuar që brenda 1 jave do ti rikonstruktojë që me 25 Prill qytetarët të votojnë në këtë godine.

Top News – Tirana, vendi me më shumë ndërtime/ Por, banorët e rinj nuk e preferojnë kryeqytetin
10/05 10:58
Top Channel/ Vdiq gjatë lindjes, familjarët e 31-vjeçares nga Fieri protestojnë para prokurorisë
10/05 10:52
Top News – As karantina nuk e ndali divorcin!/ Çdo ditë në gjykatë nga 16 padi për ndarje
10/05 10:50
Top News – Mashtruesi italian fshihej në Tiranë/ U arrestua nga njësia policore Fast Albania
10/05 10:30
Top Channel/ Aksident në mes të qytetit, 19-vjeçari me “Ford” përplas pastruesen e zyrave të OSHEE
10/05 10:00
Top News – Ankimimi në KAS/ LSI këron rinumërim të votave në Durrës
09/05 22:33
Top News – Kërkoi identifikimin elektronik/ PD: Pajisja lejonte votimin më shumë se një herë
09/05 21:28
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Dinamo në superiore/ Pas 9 vitesh vuajtjesh, “Blutë” e kryeqytetit rikthehen në elitë
09/05 20:00
Top Channel/Nga ndërtimi u bë fermer/24 vite punoi në Greqi e Itali, tani merret me rritjen e viçave
09/05 19:56
Top Channel/Rritet numri i familjeve për kredi/Kërkesa për blerje e riparime prone, zhvillim biznesi
09/05 19:53
Top Channel/ Vaksina mbron nga virusi indian/ Dollenberg: Mutacioni, probleme në prodhimin e dozave
09/05 19:52
Top Channel/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe/ Dosjet e ankimimit në KQZ, edhe LSI ankohet për Beratin
09/05 19:49
Top Channel/Valë covidi në vjeshtë/ Alban Ylli: Tirana s’konsiderohet me risk të lartë, problem jugu
09/05 19:41
Top Channel/ Dita e shpendëve shtegtarë/ Kali i qyqes, si kartolinë për vizitorët në Drino dhe Vjosë
09/05 19:08
Top Channel/Familjarët e viktimave kanë dyshime: Ngordhi dhe qeni, nëna i njihte kërpudhat, s’ishte…
09/05 19:06
Top Channel/ Të helmuar nga kërpudhat, humbin jetën 3 anëtarët e familjes nga Gjilani
09/05 19:02
Top News – Mjeti bie nga ura në lumin Osum/ Plagoset rëndë 28-vjeçarja në aksin Berat-Skrapar
09/05 18:51
Top News – Humb jetën 33 vjeçarja/ Policia-dyshohet se e ka mbytur motra me jastëk
09/05 18:51
Top News – Shifrat e infektimeve po ulen/ 57 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid-19
09/05 18:26