Top Channel/ “Mos abuzoni”/Rama rikthehet në Kuvend: S’kam asnjë detyrim kushtetues të qëndroj
16/09/2021 19:51

Kryeministri Edi Rama është rikthyer në Kuvend pas thirrjeve të demokratëve. “Dëgjon e gjithë qeveria këtu, një debat i zgjatur në aq shumë orë nuk mund të jetë i nxitur nga të gjithë. Ka interes për ne që të analizojmë, nuk isha për shkak të ngarkesës së punës sepse nuk do të jem për disa ditë. Për këtë arsye janë shumë detyra. Megjithatë kur mora mesazhin nga kryetarja që ju kishit ngritur çështjen thash do të vij në 5. Do të plotësoj dëshirën time dhe tuajën. Në të njëjtën kohë ju bllokuat foltoren. Ajo çka thashë më parë me të keq. E gjykova të drejtë kërkesën që të jem i pranishëm. Nuk kam asnjë detyrim kushtetues dhe ligjor që të qëndroj këtu kur mendoni ju se duhet të qëndroj”, tha Rama.

Ti Raporton/ Shiu përmbyt shtëpitë në Bajram Curr, qytetari: Nuk na ndihmon askush
06/12 22:56
Top News-Zbulohen 30 policë të droguar / Merret vendimi për përjashtimin e tyre
06/12 22:11
Top News-30 vjet nga ekzekutimi me vdekje/Flasin familjarët e “Masakrës së Libofshës’
06/12 20:58
Top News-Atentat mafioz për larje hesapesh / Greqi, ekzekutohet boksieri shqiptar
06/12 20:23
Top Channel/ 20 mijë nxënës u testuan sot për të parë mangësitë e krijuara nga mësimi on line
06/12 19:49
Top Channel/ Dënimi i rrallë, “mos hyr në dyqane”/ Gruaja nga Tirana vidhte si antistres
06/12 19:44
Top Channel/ Basha: Ashpërsim të kodit penal, dënim më të ashpër për krimet zgjedhore
06/12 19:40
Top Channel/ Strategji e SHBA anti korrupsion/ Parashikon edhe rikuperim të parave të vjedhura
06/12 19:39
Top Channel/ I zë dimri në shtëpinë pa çati. Familja nga Shijaku humbi shtëpinë nga tërmeti
06/12 19:38
Top Channel/ Sigurimi i automjeteve ndryshon/ Shoferët e rrezikshëm do paguajnë më shumë
06/12 19:35
Top News-5 viktima në vetëm 24 orë/Më pak infektime, por edhe më pak testime
06/12 19:32
Top News-Strategji nga SHBA për Shqipërinë/Yuri Kim, ‘detyrat urgjente’ për Ramën
06/12 19:26
Top News-Operacion në 3 shtete për 5 shqiptarë/Trafikantët në kërkim në Shqipëri, Zvicër e Itali
06/12 19:24
Top News-Vrasësi i ish-policit Santiago Malko / SPAK firmos pretencën për autorin Bledi Teta
06/12 18:53
Top News-Dëshmia e gruas së ish-deputetit / Ndryshoi deklarimet gjatë marrjes në pyetje
06/12 18:09
Top News- Një kat i vilës për kultivim droge/Në pranga babë e bir, e pësojnë dhe 3 punonjës të OSHEE
06/12 18:07
Top Channel/ Aromë festash në Lushnjë, ndizen dritat e pemës së Vitit të Ri
06/12 17:56
Top News- Kujdes në rrugë nga moti i keq!/ Policia dyfishon patrullat në akset nacionale
06/12 17:52
Top Channel/ Arrestohen 10 shoferë në Durrës! 130 gjoba për shkelje rregullash të qarkullimit rrugor
06/12 17:09
Top News- ‘Tu ndalohen përjetë funksionet publike’/ Ja 4 propozimet e ashpra të PD për Kodin Penal
06/12 16:42