Top Channel/ Momenti kur raketa kineze bie mbi oqean, ja kur kaloi mbi Shqipëri!
10/05/2021 09:37

Ushtria amerikane nxorri pamjet e momentit kur raketa kineze që tmerroi botën u rrëzua mbi Oqeanin Indian duke mos shkaktuar fatmirësisht dëme në asnjë zonë të banuar. Long March 5B shkaktoi panik të madh për shkak se nuk dihej me saktësi se ku do të rrëzohej. Në fund, ajo ra pranë Maldiveve pasi vendosi ndërkohë një ërë vendesh në gadishmëri, të cilat po ndiqnin me ankth trajektoren e saj. mësohet se mbi vendin tonë ajo kaloi pak pas mesnate, rreth orës 01:00. Autoritetet e agjencisë hapësinore të Kinës thanë se mbetjet e raketës që po lëvizte e pakontrolluar ranë në gjatësi prej 72.47 shkallësh në lindje dhe gjerësi prej 2.65 shkallësh në veri. Këto koordinata e vendosën vendndodhjen e rrëzimit të raketës në perëndim të Maldiveve. Kina tha se shumica e segmenteve të raketës u shpërbën me të hyrë në atmosferën e Tokës. Raketa Long March-5B kishte dërguar në Stacionin Hapësinor një modul të Pekinit në 29 prill.

Top Arena/ Mevlani surprizë Antonelës në Top Arena / Antonela : je djali më romantik që kam njohur
14/06 09:20
N’fermë: Pas ndarjes, Mevlani kthehet në fshat dhe merr vendimin drastik “E Diell” 13 Qershor 2021
14/06 09:20
Top Arena / Mevlani: do të zgjidhja prap Ledjanën përpara Antonelës
14/06 09:20
Gilberta dhe Iliri përballen pas 3 javësh që nuk flisnin – Përputhen +40, 12 Qershor 2021
13/06 09:01
Top News – Hajdutit i bie infarkt/ Jetën i’ia shpëton personi që do grabiste
13/06 09:01
Iliri qetëson Gilbertën në përballjen pas shumë kohësh – Përputhen +40, 12 Qershor 2021
13/06 09:01
Top Arena/ Dedikimi special për Antonela Berishën në prezantimin e saj sensual në Top Arena
12/06 10:30
Pas incidentit me Stelën, Armando kthehet në studio, ja çfarë ndodhi- Përputhen +40, 11 Qershor 2021
12/06 10:30
Stela përballet me Armandon pas situatës së tensionuar mes tyre – Përputhen +40, 11 Qershor 2021
12/06 10:30
Çudit Gilberta: Më pëlqejnë dy burra, nuk jam ende e vendosur – Përputhen +40, 10 Qershor 2021
11/06 09:09
Samiu i thotë zemër, Gilberta vihet në siklet – Përputhen +40, 10 Qershor 2021
11/06 09:08
Top Channel/ Polici i dehur i pret këmbët të riut, shkaktari i aksidentit iku nga vendi i ngjarjes
11/06 09:08
Çimi del me Lindën, ama insisiton të bëj për vete Stelën… – Përputhen +40, 9 Qershor 2021
10/06 09:16
Top Channel/ Nëna var vajzën nga ballkoni si ndëshkim, 3 vjecarja bie e ndërron jetë!
10/06 09:16
Top Channel/ Antonela zbulon se konkurroi në versionin italian të “Për’puthen”, por u largua
10/06 09:15
Lindita josh në takim Ilirin, ana që se kishim parë me herët – Përputhen +40, 8 Qershor 2021
09/06 09:13
Top Channel/ Francë, votuesi i zemëruar qëllon me shuplakë Macron në mes të rrugës!
09/06 09:13
Lindita i hipën në krah Ilirit, po Gilberta si reagoi? – Përputhen +40, 8 Qershor 2021
09/06 09:13
Giuseppe rrëfen sekretin e jetës: Një fëmijë të dytë që nuk ja ka treguar djalit – Përputhen +40
08/06 09:23
Kërcim në studio, kush zgjodhi kë? – Përputhen +40, 7 Qershor 2021
08/06 09:23