Top Channel/ Momenti kur personi që i vuri zjarrin ‘Sarajeve të Toptanit’ largohet me vrap
17/08/2021 13:00

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale për ngjarjen e ndodhur në mesnatë, ku Monumenti i Kulturës “Sarajet e Toptanit” u përfshi nga flakët. Veliaj jep disa detaje të rëndësishme si ndodhi ngjarja përmes statusit më poshtë dhe videove e fotove në rrjetet sociale. Përmes një videoje të publikuar, krytetari i Bashkisë bën me dije se zjarri ka qenë i qëllimshëm dhe se autori është filmuar nga kamerat. Po ashtu ai ka bërë me dije se tashmë ky monument kulture do të ruhet 24 orë.

Top News – Nis Maratona e Tiranës / Në garë pjesëmarrës nga 35 vende të botës
17/10 11:48
Top Channel/ Flamingo në liqenin e Ohrit.Ndalesa në rrugën drejt lagunave tona
17/10 11:43
Top Channel/ Nesër nis viti i ri akademik. Ja mesazhi i Rektorit të Universitetit të Tiranës
17/10 11:36
Top News- Vodhën dosjen e pronave / Vlorë, zyrtarët në gjykatë për masën e sigurisë
17/10 11:30
Top Channel/ 17 tetori është edhe dita pa makina. Kujdes! Shumë rrugë janë vetëm për këmbësorë
16/10 20:02
Top Channel/ Letrat e Gjergj Fishtës shfaqen në provincën françeskane për 150 vjetorin e lindjes
16/10 19:59
Top Channel/ “Nis në familje”, psikologët: Prindërit bullizojnë fëmijët duke u dhënë modelin e keq
16/10 19:47
Top Channel/Rinumërohen votat e 25 prillit/ KQZ ka hapur kutitët.Hetimi s’do të ndryshojë rezultatin
16/10 19:38
Top Channel/ Aksident në Lushnje, plagosen gjyshi, mbesa dhe nipi. 10-vjeçarja në gjendje kritike
16/10 19:14
Top News- Situata me Covid-19/ Ulet numri i viktimave, 428 raste të reja
16/10 18:37
Top News- Aksident në Lushnjë / Përmbyset traktori, zë poshtë gjyshin, nipin e mbesën
16/10 18:29
Top News- Maratona e Tiranës/ Mes garuesve edhe një çift nga Afganistani
16/10 18:27
Top News – Të braktisur nga ndërtuesit / Legalizohen pallatet në Unazën e Re
16/10 18:14
Top News- Problemet e arsimit dhe Covid19, Boçi- Vaksinimi i domosdoshëm, jo me detyrim
16/10 17:56
Top Channel/ Panairi i artit në Tiranë/ Marrin pjesë nxënësit e shkollave artistike
16/10 17:45
Top News-‘Vaksinimi i domosdoshëm, jo me detyrim’, Boçi: Qeveria të falë tarifat si stimulim
16/10 17:33
Top News- ‘Agjencia për Media e Informim’, Boçi Ministria e propagandës kundër medias, ja roli i saj
16/10 17:32
Top News- Luçiano Boçi numëron problemet e arsimit – Braktisja në nivel alarmant
16/10 17:13
Top News- Deputeti i PD paralajmëron protesta, S’do të mungojnë ashtu si propozimet
16/10 17:09
Top News- Luçiano Boçi zbulon arsyet e braktisjes së shkollave, ja si mund të frenohet
16/10 17:08