Top Channel/ Momenti i ekzekutimit! Ngjarja tragjikë në Korçë, si u shuan dy jetë në pak minuta
29/02/2024 22:37

Ngjarja tronditëse që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në lagjen 18 të qytetit të Korçës ku Ilo Lluka 61 vjeç vrau Emiljano Pinen 40 vjeçar dhe më pas veten është kapur nga kamerat e sigurisë së një biznesi në zonë. Nga pamjet filmike duket Emiljano Pine duke ecur me celular në dorë pasi ka dalë nga lokali që shkon në drejtim të cepit të rrugës dhe sapo ai ndalon autori Ilo Lluka i afrohet dhe e qëllon disa herë. Sapo 40 vjeçari rrëzohet në tokë, autori vendos armën në kokë dhe qëllon edhe veten. Një kalimtar i rastit i cili ka dëshmuar gjithë ngjarjen duker gjithashtu në pamje teksa largohet i tmerruar. Krimi i rëndë sipas hetimeve të deritanishme të policisë ka ndodhur për shkak të një çështje pronësie kjo pasi nëna e Emiljano Pine kujdesej për babain e autorit prej pesë vitesh. I moshuari jetonte në banesën e familjes Pine dhe kishte vendosur që shtëpine që kishte në pronësi tja linte trashëgim viktimës Emiljano Pine çka duket se ka bërë që Ilo Lluka i cili jetonte në Greqi të vijë dhe të kryejë vrasjen e më pas të vetëvritet.

Top Channel/ Vrau gruan si në filma!Vajza merr emrin e nënës, si reagoi piloti grek i dënuar me burg
18/04 12:28
Top News/ Komisioni parlamentar për dezinformimin/ BE-Kujdes, nisma të respektojë lirinë e shprehjes
18/04 11:53
Top Channel/ Basha i drejtohet deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur
18/04 11:47
Top Channel/ “Nuk është vetëm mandati i Olta Xhaçkës…”, Basha: Se ku qëndrojnë ata është e qartë
18/04 11:42
Top Channel/ Basha për mediat: Pazari është i qartë, ky parlament ka marrë fund
18/04 11:42
Top Channel/ “E kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur”, Basha-deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë…
18/04 11:41
Top Channel/ Lulzim Basha deklaratë për mediat: Pjesë e lojërave politike në kurriz të shqiptarëve
18/04 11:41
Top Channel/ Bulqizë, dëborë në lartësinë 700 m mbi nivelin e detit! Mund të dëmtojë fruti-kulturën
18/04 11:36
Top Channel/ Qarkullonte me armë zjarri pa leje në Vlorë, arrestohet një 34-vjeçar
18/04 11:28
Top News/ Polici kultivon hashash/ AMP e arreston bashkë me të atin, kryeplak të fshatit
18/04 11:26
Top News/ Lëviztë i armatosur në qytetin e Vlorës, arrestohet 34-vjeçari
18/04 11:10
Top Channel/ Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia
18/04 10:38
Top Channel/ Bregdeti i Golemit dhe Kavajës mbushen me mbeturina, i nxorën dallgët nga moti i keq
18/04 10:35
Top Channel/ Deputeti i PD shkon në Kuvend me çadër plazhi
18/04 10:32
Top News/ 3-vjeçari i zhdukur në Durrës/ Ndalohen dy persona, në kërkim gjyshja dhe vëllai i saj
18/04 10:29
Top News/ Pranoi kthimin e deputetëve të përjashtuar/ Basha padit Nikollën në SPAK
18/04 10:22
Top News/ Gjendet i pajetë emigranti në Drenovë të Korçës/ Dyshohet se erdhi nga vendet e Lindjes
18/04 09:18
Top News/ Ulen temperaturat, reshje dëbore në lartësinë 700 metra mbi nivelin e detit në Bulqizë
18/04 08:53
Top Channel/ Shqipëria del nga lista e vendeve për monitorim pas 29 vitesh
17/04 23:56
Top Channel/ Reforma zgjedhore, rithemelimi kërkon përfshirjen e SPAK në votime
17/04 23:29