Top Channel/ Ministrja Kushi uron të dielën me nxënësin e talentuar të liceut artistik në Tiranë
16/05/2021 10:50

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Evis Kushi ka uruar një të dielë të qetë për ndjekësit e saj në rrjete sociale nëpërmjet një pjese të koncertit recital në violinçel të nxënësit të talentuar Klaudio Zoto. “Mirëmëngjes dhe uroj një të dielë të qetë, me një pjesë të recitalit të para pak ditëve të talentit Klaudio Zoto, nxënës i liceut artistik “Jordan Misja” në Tiranë”, shkruan Kushi ndërsa prezanton shkurtimisht Klaudion e talentuar. “Ai ka filluar të luajë violinçel që në moshën 6-vjeçare, numëron deri më sot shumë koncerte recitale, ka përfaqësuar Shqipërinë për herë të parë në “Eurovision Young Musicians”, fitues i një sërë çmimesh dhe pjesëmarrës në aktivitete të shumta ndërkombëtare.” Ministrja Kushi nuk rri pa përgëzuar edhe liceun artistik “Jordan Misja” në Tiranë, shkollë e cila vazhdon të jetë gjithmonë një fabrikë që prodhon dhe kultivon talente të spikatura në art e muzikë.

Top Channel/ Pamjet nga aksioni, hoteli në gjirin e Manastirit kthehet në gërmadhë
18/06 16:30
Top News – 3700 ankesa për prokurorë e gjyqtarë/ Por, për 1 mijë prej tyre është marrë vendim
18/06 16:13
Top Channel/ Ndërtimet pa leje/ Prishet hoteli i vetëm në gjirin e Manastirit
18/06 15:50
Top Channel/ Heci i Bënçës. Banorët konfliktohen me kompaninë ndërtuese, dhunohet edhe Auron Tare
18/06 15:19
Top Channel/ Veliu dhe Mehmeti nënshkruajnë Memorandumin e Bashkëpunimit
18/06 15:07
Top News – Vendimi i papritur për 82 mln lekë/ 31 pasuritë miliona euro të Moisi Habilajt
18/06 14:54
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg. Gjykata konfirmon dënimin për trafik droge
18/06 14:44
Top News – Operacion, ‘Gaxhai’ del nga burgu/ I ‘forti’ i Vlorës i dënuar me burg përjetë
18/06 14:15
Top Channel/ Elbasan. Aktiviteti sensibilizues, stop shfrytëzimit të fëmijëve për punë
18/06 14:10
Top News – Kërcënimi për pasurinë e gjyqtarëve/ Do sekuestrohet, kërkesë e ndërkombëtarëve
18/06 14:00
Top News – Urdhrat e prerë në luftën antikrim/ Si duhet të veprojnë strukturat e hetimit
18/06 13:37
Top Channel/ Përplasje mes banorëve të Bënçës dhe pronarëve të kompanisë së asfaltit
18/06 13:30
Top News – Momenti i duhur për kthesën e forte/ Sekuestrimi i pasurisë së të korruptuarve
18/06 13:22
Top News – BE hap rrugët për shqiptarët/ Do lëvizin lirshëm, pas bllokimit një vit
18/06 12:53
Top Channel/ Vlorë. Humb jetën shtetasi austriak, dyshohet se…
18/06 12:45
Top Channel/Leli refuzon ballafaqimin me këshilltarët,kërkon pezullimin nga detyra të Agron Gjipali
18/06 12:37
Top Channel/ Jo punës së fëmijëve/ Aktivitete në Elbasan për sensibilizmin kundër shfrytëzimit
18/06 12:36
Top Channel/ Po vjen i nxehti afrikan/ Të dielën temperaturat shkojnë në 34 gradë
18/06 12:33
Top Channel/ Rregullat e reja për plazh/ Sa po zbatohen në bregdetin e Durrësit
18/06 12:32
Top Channel/ Arbër Çekaj mbetet në burg/ Solli kokainë me banane nga Ekuadori
18/06 12:25