Top Channel/ Meta: Ngjarja në Kavajë, e organizuar nga shtabi elektoral i Rilindjes në Kavajë
20/04/2021 09:35

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka thënë se ngjarja e rëndë në Kavajë, ku një simpatizant i PD-së është plagosur me armë zjarri brenda selisë blu është një ngjarje e organizuar nga shtabi elektoral i Rilindjes në këtë qytet. Kreu i Shtetit ka paralajmëruar socialistët apo ‘rilindasit’ siç i quan ai ndryshe, që t’i bëjnë thirrje përkrahësve të tyre që të mos përfshihen në krime zgjedhore, pasi mund të rezultojë fatale për ata që e frymëzojnë atë. Meta: Është organizuar nga shtabi elektoral i Rilindjes në Kavajë. Nuk është e rastësishme. Ajo që ka ndodhur sot në Kavajë duhet të jetë ngjarja e fundit e dhunshme, kriminale dhe që derdh gjak shqiptari të pafajshëm për qëllime ektorale të Rilindjes dhe me qëllim frikësimin e opozitës. Historia e zgjedhjeve të Shijakut dhe të Dibrës ka mbaruar. Duhet të reflektojnë para se të jetë vonë për ta, se Shqipëria në 25 prill do ta thotë fjalën e saj me qetësi dhe vendosmëri të pashoqe.

Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50
Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13
Top Channel/ Izraelitët pas Ramës dhe Bashës/ 8 strategët e fushatave, “orkestruan” fushatën
07/05 15:11
Top Channel/ 97 deputetë kundër Ilir Metës/ Komisioni hetimor do drejtohet nga deputeti Alket Hyseni
07/05 15:08
Top News – LSI nuk njeh zgjedhjet në Gjirokastër/ Karantina, qëllimi, goditje politike për ne
07/05 14:43