Top Channel/ “Më kërcënoi gangsteri që arrestova”! Shtëpia barit fundos ish-policin e Sarandës
17/04/2024 19:14

Në muajin mars të këtij viti, 2 të rinj shqiptarë në Britani të Madhe u lanë në burg nga gjykata pasi në 2023-in ishin kapur brenda fermës së kanabisit në West Lothian me vlerë 850 mijë paund. Mediat britanike, kanë bërë me dije se njëri prej tyre, 24 vjeçari Igli Duka rezulton të jetë ish-oficer i policisë së Sarandës. I riu ka pretenduar se është larguar drejt Britanisë së Madhe pasi në Shqipëri ishte shantazhuar nga një “gangster” që kishte arrestuar. Duka tha se gangsteri kishte kërcënuar familjen e tij pasi kishte dalë nga paraburgimi i policisë nga ku sipas tij, kishte dalë duke dhënë ryshfet. Ish-oficeri ka deklaruar më tej se ishte arratisur drejt Britanisë së Madhe nga frika për sigurinë e tij dhe kishte gjetur punë në një kantier ndërtimi. Por më tej ai ka deklaruar se banda që e kërkonte kishte kapur babain e tij të cilin e kishin detyruar të tregonte vendndodhjen e të birit. Dukës iu dha zgjedhja që të kujdesej për fermën e kanabisit ose të përballej me pasoja të rënda për familjen e tij në Shqipëri. Gjykata caktoi dënimin me 2 vite burg për të riun dhe përllogaritja e dënimit nis që prej 22 shtatorit të vitit 2023 kur u arrestua.

Top News/ Trupat izraelite bastisje në Jenin, 10 të vrarë në luftime
22/05 22:20
Top News/ Kina ‘dhëmbë për dhëmbë’ me SHBA/ Sanksionon kompanitë amerikane që shesin armë në Tajvan
22/05 21:45
Top News/ Blinken mesazh Egjiptit: Të çojmë ndihmat sa më shpejt në Gaza
22/05 21:37
Top News/ Britania voton më 4 korrik. Sunak i kërkon mbretit të shpërndajë parlamentin
22/05 20:43
Top Channel/ Anglia në zgjedhje të parakohshme/ Kryeministri Rishi Sunak caktoi datën 4 korrik
22/05 19:41
Top Channel/ Luftë terrorizmit, Italia godet kriminelët turq. 19 të arrestuar, mes tyre “bosi i madh”
22/05 19:40
Top News/ Në emër të ngrohjes globale. Të pasurit fitojnë miliarda nga kreditë për të varfërit
22/05 15:28
Top Channel/ Serbia letër Asamblesë Parlamentare të NATO-s: Kosovës të mos i avancohet statusi!
22/05 14:27
Top Channel/ “Të lehtësojmë konsumatorët”, Biden urdhër: Hidhen në qarkullim 1 mln fuçi nafte!
22/05 14:00
Top News/ Rusia kërkon të zgjerojë kufirin detar/ Ministri lituanez: Duhet t’i përgjigjemi
22/05 13:06
Top News/ Tornado rrafshon qytezën/ Dhjetëra viktima e të lënduar në Iowa të ShBA
22/05 12:52
Top Channel/” Shumë të vdekur e të lënduar”: Tornado “fshin” të gjithë qytezën në SHBA!
22/05 11:59
Top News/ Bullgaria trupa shtesë në Kosovë/ Shefi i Mbrojtjes- Do i përgjigjemi çdo situate
22/05 11:36
Top Channnel/ Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën: Izraeli tërheq urgjent ambasadorët!
22/05 11:36
Top Channel/ Gaza drejt kolapsit, OKB pezullon ndihmat në Rafah: Frikë për sigurinë!
22/05 11:34
Top Channel/ Fletëarresti për Netanyahun, Blinken “sulmon” GJNP: SHBA do sanksionojë gjykatën!
22/05 11:32
Top News/ Lëvizja anti-Izrael në Europë. Tre vende bëhen bashkë, njohin shtetin e Palestinës
22/05 10:35
Top News/ Izraeli kërcënon Spanjën: Do të kesh pasoja po njohe shtetin e Palestinës
22/05 10:33
Top News/ ‘Operacionet humanitare drejt kolapsit’/ OKB pezullon shpërndarjen e ushqimeve në Rafah
22/05 10:10
Top News/ Akuzoi Netanyahun për krime lufte. SHBA, sanksione ndaj Gjykatës Ndërkombëtare Penale
22/05 09:55