Top Channel/ Mashtruesja e Trump/ Ukrainasja u fut në rrethin e ngushtë të ish-presidentit
28/08/2022 12:08

Byroja amerikane e investigimeve FBI, ka nisur një hetim se si një shtetase ukrainase 33 vjeçe, mundi të futej në rrethin e ngushtë miqësor të ish presidentit Donald Trump. Inna Yashchyshyn pretendonte se ishte pjesë e dinastisë bankare Rothschild për tu infiltruar tek njerëzit e afërm të ish-presidentit. Ajo mundi të futet edhe në shtëpinë e Trump në Mar-a-Lago. Dyshimet e para të FBI janë se ukrainasja e bëri këtë për llogari të grupi kriminal rus në SHBA. Sipas gazetës britanike Sunday Telegraph, bashkë me FBI interes për ukrainasen kanë shfaqur edhe agjencitë ligj-zbatuese kanadeze për të zbuluar aktivitetin e saj nën kamuflim se ishte trashëgimtare e Anna de Rothschild. Prezenca e saj në shtëpinë e ish presidentit Trump në Florida ku u gjetën dokumente të klasifikuara, ka ngjallur shqetësim tek FBI. Ed Martin, një ish agjent special i thesarit amerikan thotë se ukrainasja nuk duhet të ishte futur në shtëpinë e Trump. Hetimet e deritanishme kanë zbuluar se Inna Yashchyshyn në fakt ishte vajza e një kamionisti e lindur në Ukrainë, e cila banonte në Illinois. 33 vjecarja ukrainase është nën hetim nga FBI si një ish presidente e një organizate bamirësie e quajtur United Hearts of Mercy.

Top Channel/ Çmim tavan për naftën ruse, BE kërkon të fikë ‘motorin’ e luftës së Kremlinit
05/12 21:46
Top News- Putin shkon në kufi me Ukrainën!/Presidenti në urën e Krimesë me makinën luksoze
05/12 20:42
Top News- Gjermania drejt një superfuqie ushtarake/ Armatoset deri në ‘dhëmbë’ me avionët f-35!
05/12 20:15
Top Channel/ Rusia sulm masiv me raketa në Ukrainë, vendi në errësirë. Putin zbarkon në Krime
05/12 19:36
Top Channel/ OKB kritikon Braverman: Qasja për azil nuk mund të kushtëzohet nga kombësia
05/12 19:33
Top News – Banda shqiptare që vepronte në Spanjë / Ndërhyn Policia, 5 të arrestuar për trafik droge
05/12 19:32
Top News- Rusia ‘pushton’ samitin e Tiranës/Hijet e luftës në BE dhe frika për Ballkanin
05/12 19:31
Top Channel/ Kroacia në ‘këmbë’, alarm për bombë në disa vende
05/12 18:38
Top News- Fundi i luftës me ikjen e Putin/ Paralajmërimi i ruses që fitoi Nobelin e Paqes
05/12 17:38
Top News-Ndryshimi drastik i të dashurës së Putin/Alina, e apasionuar pas operacionet plastike
05/12 17:35
Top News-Balenciaga nuk ‘merr mend’/Shtëpia e modës kërkon 25 milionë dëmshpërblim
05/12 17:34
Top News – Italia sulmohet nga hakerat… / Vendi në alarm, sulme ruse mbi institucionet
05/12 15:36
Top News – Erdogan ‘merr frymë lirisht’ / Inflacioni bie për herë të parë në më shumë se një vit
05/12 15:30
Top News – Volodimir Zelenski, ‘njeriu i vitit’ / Financial Times: Një Churchill i kohëve moderne
05/12 15:26
Top Channel/ Gjermania “në alarm”: Deri në 2070 -tën, do të ketë “vetëm” pleq!
05/12 15:24
Top News – 130 predha si kërcënim për Seulin / Koreja e Veriut paralajmëron SHBA dhe Korenë e Jugut
05/12 15:21
Top News – Rikthehet hija e Luftës së Ftohtë! Scholz: Të mos lejojmë ndarjen e re të botës në blloqe
05/12 15:11
Top Channel/ Indonezi, fshatrat mbulohen nga hiri pas shpërthimit vullkanik!
05/12 15:10
Top Channel/ Kriza pllakos Bordonë, prodhuesit e verës: “Do heqim dorë nga vreshtaria”!
05/12 15:08
Top Channel/ Jo “fushë me lule”? Punësimi në Gjermani: 4 në 5 vetë hasin probleme!
05/12 14:20