Top Channel/ Manastirliu: Rastet kanë rënë, por lufta nuk ka mbaruar. Pipero, thirrje qytetarëve
16/04/2021 14:28

Ministrja e Shëndetësisë ndodhej këtë të premte në Spitalin Infektiv, ku zhvilloi një takim me mjekët dhe infermierët e spitalit Covid 1, ku ende vijon beteja më pandeminë. Duke siguruar mjekët për mbështetjen deri në fund me bonusin special, Manastirliu tha se do të vijohet me ritme të shpejta vaksinimi, për të arritur edhe më shpejt objektivin për vaksinimin e të gjithë popullatës. Duke folur për situatën epidemilogjike në vend, ministrja Manastirliu e cilësoi atë si të kontrolluar, duke thënë se numri i rasteve të reja dhe fataliteteve ka pësuar ulje, por kërkoi të mos ulet vigjilenca në këto momente. Ministrja e Shëndetësisë bëri me dije se pavarësisht lehtësimit të situatës, mbështetja e personelit me bonusin special do të vijojë. “Unë kisha planifikuar të isha me ju sepse dua që t’ju falenderoj për të gjithë punën dhe impenjimin përgjatë këtyre muajve të vështirë dhe për t’ju falenderuar dhe për t’ju thënë se përmes jush edhe qytetarëve që asgjë nuk ka mbaruar ende sepse për fat të keq Covidi është ende prezent, ende janë qytetarë të cilët vuajnë pasojat e tij. Raste të rënda të cilët janë të shtruar në shërbimet tona spitalore. Një prej spitaleve Covid-4 është zbrazur sepse ka rënë numri i pacientëve që kurohen, por nga ana tjetër spitali është në gjendje gadishmëri që nëse kemi një shtim të rasteve kjo strukturë do jetë aktive.

Top Channel/ Tronditet dhe Korça! Një i plagosur me armë zjarri
12/05 02:25
Top Channel/ Atentat në Elbasan, vritet 41-vjecari, viktima Everest Çaka. Plagoset bashkëshortja
12/05 02:24
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 22:31
Top News – Kush është viktima e atentatit mafioz/ Historia e tij nis me një disko në Barcelonë
11/05 21:56
Top News – Shefi i Policisë që shkarkoi Rama/ Riemërohet në post nga drejtori Ardi Veliu
11/05 21:45
Top News – Organizatat terroriste në Shqipëri/ Ja emrat, vendimi botohet në fletoren zyrtare
11/05 21:44
Top News – Atentat mafioz në Elbasan/ Ekzekutohet 41 vjeçari për motive hakmarrje
11/05 21:43
Top News – Shitësit e kokainës kapen në befasi/ Durrës, sekuestrohet 1 kg drogë 2 në pranga
11/05 21:42
Top Channel/ Ekzekutimi i 41-vjeçarit në Elbasan, mbërrin në vendngjarje Ardi Veliu
11/05 21:31
Top News – A janë votat, kusht për ministër! Emrat e mundshëm të kabinetit ‘Rama 3’
11/05 21:27
Top News – Manovrat ushtarake mbi Adriatik/ Ushtarakët amerikanë ndërhyjnë në Durrës
11/05 21:26
Top Channel/ Ekzekutim në Elbasan, qëllohet për vdekje 41-vjeçari
11/05 21:00
Top Channel/ Qëllohet për vdekje i riu në Elbasan, shpëton vajza që ishte në makinë me të
11/05 20:59
Top News – ‘Xubi’ i Yzberishtit vdes në aksident/ Në luftë me bandat, por jetën ia mori motorri
11/05 20:20
Top News – ‘Pandora V’, në operacion Shqipëria/ Objekte të vjedhura arkeologjike, 67 arrestime
11/05 20:19
Top News – Shkarkimi, strategjia e Ilir Metës! A do dëshmojë presidenti në komisionin hetimor!
11/05 20:18
Top Channel/ Kërpudhat kanë vrarë dhe më parë/ Në 5 vite ka pasur 50 helmime, 3 nuk mbijetuan
11/05 20:03
Top Channel/ Dhuna në familje, burrat asnjëherë nuk i shikojnë problemet tek vetja
11/05 20:01
Top Channel/ Këtë vit më pak mjekë të rinj/ Vetëm 190 të rinj kanë nisur specializimet këtë vit
11/05 19:59
Top Channel/ Qeveria tërhiqet nga gjoba automatike për mjetet e pasiguruara
11/05 19:56