Top Channel/ Lulzim Basha deklaratë për mediat: Pjesë e lojërave politike në kurriz të shqiptarëve
18/04/2024 11:41

Kreu i PD, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj deputetëve të Rithemelimit se janë të kapur nga qeveria. “Kalojnë vendime të rëndësishme pa opozitë dhe bëhen bashkë për një amnisti që amniston të korruptuarit dhe jo protestuesit që u ngitën kundër të korruptuarve, nga njëra anë duan t’i imponohen PD, të përkushtimit tonë në raport me drejtësinë, Rama përdor pazarzhinjtë për t’i bërë nder atyre dhe merr nderin në kthim që është qëndrimi i rakorduar i Olta Xhaçkës, si do ta çojë në Kushtetuese, kushtetuesja u shpreh, ta bllokojnë këtë revolucionarët, bubat e Lindita Nikollës. Me vendimin për Olta Xhaçkën jemi në krizë kushtetuese, çohet PS dhe këta bëjnë asgjë, e kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur, janë ngritur pesë muaj me radhë, që po mbronin interesat e shqiptarëve. Tani bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur...”, tha Basha.

Top Channel/ Aksident i katërfishtë në Durrës/ Disa të plagosur! Mes tyre fëmijë
25/05 23:12
Top News/ Përplasen katër makina në Durrës/ Tetë të plagosur, mes tyre një grua në gjendje të rëndë
25/05 22:49
Top Channel/ Tirana Pride/ Marshimi i komunitetit LGBT si sensibilizim për të drejtat
25/05 19:50
Top Channel/ Sonte finalja e madhe e BBV3! Do të kurorëzohet fituesi në një spektakël plot surpriza
25/05 19:37
Top News/ Ilir Meta takon profesorin që e mësoi të ngjitej mbi paralele
25/05 18:40
Top News/ Meta në vend të shenjtë, lutet për fitoret e Celtic
25/05 18:39
Top News/ Dhurata e çiftit gjerman/ Një piano e re për universitetin e arteve
25/05 17:15
Top News/ Qershitë mbeten në pemë. Fermerët në Elbasan ankohen për çmimin e ulët
25/05 16:12
Top News/ Fluksi i fundjavës në bregdet. Policia shton masat, gjobiten shkelësit rrugorë
25/05 15:51
Top Channel/ Hapet Sazani për turistët/ Ishulli u hap më vonë këtë vit për shkak të burokracive
25/05 15:14
Top Channel/Arrestohet partneri i polices!E reja u vetëvra në Tiranë, i dashuri fshiu mesazhet e saj
25/05 15:04
Top Channel/ Kokainë portin e Durrësit!Pakot me drogë të fshehura në furgonin me destinacion Anglinë
25/05 15:01
Top Channel/ “20 orët e vështira në det në anijen me 400 veta”, Alban Skënderaj: Familja…
25/05 15:00
Top Channel/ Skënderaj kujton pjesëmarrjen në “Top Fest”: Intuita e Dritan Hoxhës e jashtëzakonshme
25/05 15:00
Top Channel/ “Kur të vish…”, policja u vetëvra, arrestohet i dashuri! Mesazhi i fundit që i dërgoi
25/05 14:53
Top News/ Arrestohet polici në Fier /Pjesë e një grupi lriminal që trafikonin drogë
25/05 13:32
Top Channel/ Agron Llakaj humb njeriun e shtrenjtë: Më prit… nuk di se kur, por do e bësh si përherë
25/05 13:31
Top News- Arrestohen në Lushnjë babë e bir/Kapen ‘mat’ duke përgatitur drogë, 420 doza heroine
25/05 13:20
Top News/Fshiu mesazhet nga telefoni 21-vjeçares/Arrestohet i dashuri i polices që i dha fund jetës
25/05 13:16
Top Channel/ Hapet Sazani për turistët. Ishulli u hap më vonë këtë vit për shkak të burokracive
25/05 12:51