Top Channel/ ”Lufta filloi”, Zelensky mobilizon rezervistët: gjendja e ushtrisë e “dëshpëruar”!
23/02/2022 12:15

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky thirri rezervistët në ushtri por hodhi poshtë idenë e shpalljes së mobilizimit të përgjithshëm. Lëvizja e kreut të shtetit ukrainas pason vendimin e Putinit për të dërguar trupa në lindje të Ukrainës, pasi njohu si shtete të pavarura rajonet lindore ukrainase të Donjeskut dhe Luhanskut, që kontrollohen nga separatistët e mbështetur nga Moska.

Top News – SHBA ‘pushton’ Evropën / Biden, më shumë armë, trupa dhe baza në kontinent
29/06 14:15
Top News – Përvëlohet Japonia! / Vala më e rëndë e të nxehtit në gati 150 vjet
29/06 12:59
Top News – Lisiçansku nën rrethim! / Qyteti i fundit në duar ukrainas: Situata shumë e rëndë
29/06 12:58
Top News – Vaksinim kundër Lisë së majmunëve / Shtëpia e Bardhë prezanton planin: Të ndalim virusin!
29/06 12:21
Top News – ‘Sallatë ruse’ në menu! / Në samitin e NATO-s në Madrid ‘rrudhen vetullat’
29/06 12:20
Top News – Shkatërrimi i Ukrainës, gabim kolosal / Oligarku rus Deripaska i kundërvihet Putinit
29/06 12:20
Top Channel/ ”Digjet” Japonia: I nxehti më i madh që nga 1875 pushton vendin!
29/06 12:15
Top Channel/Lija e majmunit, SHBA gati planin e vaksinimit: Do imunizojmë me mijëra!
29/06 12:13
Top News – Rusia, kërcënim direkt për NATO-n/Stoltenberg: Kriza më e madhe nga lufta e dytë botërore
29/06 12:04
Top Channel/ Samiti historik, NATO: Ndryshimet më të mëdha që prej Luftës së Ftohtë!
29/06 12:00
Top Channel/ Sallatë ruse në samitin e NATO-s, habit përzgjedhja e menysë!
29/06 11:58
Top News – Turqia heq bllokadën në NATO/ Suedia dhe Finlanda drejt anëtarësimit
28/06 23:01
Top Channel/Turqia heq bllokadën mbi Suedinë e Finlandën, arrihet marrëveshja për NATO-n!
28/06 22:04
Top Channel/ SHBA gati të ndërhyjë për Shqipërinë: “E zgjidhim ne çështjen me Sofjen”!
28/06 21:36
Top News- Skocia gati të shkëputet nga Britania/Edinburgu do të mbajë referendumin për pavarësi
28/06 21:28
TopNews-Spiunët rusë ‘ngrenë në këmbë’ Bullgarinë/Dëbon 70 diplomatë që punonin për shërbimin sekret
28/06 20:36
Top News-SHBA ndërmjetëson hapjen e negociatave/Bisedimet me Shqipërinë, kyçe për sigurinë e Europës
28/06 20:32
Top Channel/ 20 mijë infektime në ditë në Greqi, në 24 orë kanë humbur jetën 16 persona
28/06 19:27
Top News- Rusia u kërkon ndihmë bullgarëve/Mblidhni donacione për ushtarët rusë në Ukrainë
28/06 18:55
Top News-Putin mund të sulmojë vendet europiane/Ministri britanik paralajmëron luftë jashtë Ukrainës
28/06 18:54