Top Channel/ Lirohen të arrestuarit e Mamurrasit, detyrim paraqitje për pjesëtarët e familjes Fufi
16/04/2021 15:19

Ne gjykatën e Kurbinit është zhvilluar masa e sigurisë për 4 personat e arrestuar ne lidhje me përplasjen e ndodhur ne Mamurras ku mbetën te plagosur 2 punonjës te policisë se shtetit dhe njëri nga agresorët. Gjykata e Kurbinit, qe ne orët e para te mëngjesit u blindua nga forca te shumta te policisë. I pari qe mbërriti ne Gjykatë ishte punonjësi i policisë, David Madani ndaj te cilit rëndonte akuza ‘plagosje e rende ne kapërcimin e kufijve te mbrojtjes se nevojshme’ dhe ‘plagosje e rënde nga pakujdesia’. Seanca u drejtua nga gjyqtari Aurel Arapi, i cili dha masën detyrim paraqitje për Madanin. Ne Gjykatë me pas mbërritën Gjon dhe Rudolf Fufi ndaj te cilëve rendonte akuza goditje për shkak te detyrës dhe kanosje për shkak te detyrës ne bashkëpunim. Edhe ndaj tyre u dha masa detyrim paraqitje. Nikoll Fufi u njoh me vendimin ne spital ku ndodhet prej ditës se martë kur dhe ndodhi ngjarja. E gjitha ndodhi tre ditë me parë ku u konfliktuan polici David Madani me Rudolf Fufin, Gjon Fufin dhe Nikoll Vorfin. Gjithçka ndodhi ne mes te qytetit, ku gjatë konfliktit, polici Medani plagosi aksidentalisht 2 kolegët e tij dhe njërin prej personave te përfshire, Nikoll Fufin. 2 policët Flamur Lleja dhe Ilir Zekaj morën plagë ne këmbë.

Top News – Ankimimi në KAS/ LSI këron rinumërim të votave në Durrës
09/05 22:33
Top News – Kërkoi identifikimin elektronik/ PD: Pajisja lejonte votimin më shumë se një herë
09/05 21:28
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Dinamo në superiore/ Pas 9 vitesh vuajtjesh, “Blutë” e kryeqytetit rikthehen në elitë
09/05 20:00
Top Channel/Nga ndërtimi u bë fermer/24 vite punoi në Greqi e Itali, tani merret me rritjen e viçave
09/05 19:56
Top Channel/Rritet numri i familjeve për kredi/Kërkesa për blerje e riparime prone, zhvillim biznesi
09/05 19:53
Top Channel/ Vaksina mbron nga virusi indian/ Dollenberg: Mutacioni, probleme në prodhimin e dozave
09/05 19:52
Top Channel/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe/ Dosjet e ankimimit në KQZ, edhe LSI ankohet për Beratin
09/05 19:49
Top Channel/Valë covidi në vjeshtë/ Alban Ylli: Tirana s’konsiderohet me risk të lartë, problem jugu
09/05 19:41
Top Channel/ Dita e shpendëve shtegtarë/ Kali i qyqes, si kartolinë për vizitorët në Drino dhe Vjosë
09/05 19:08
Top Channel/Familjarët e viktimave kanë dyshime: Ngordhi dhe qeni, nëna i njihte kërpudhat, s’ishte…
09/05 19:06
Top Channel/ Të helmuar nga kërpudhat, humbin jetën 3 anëtarët e familjes nga Gjilani
09/05 19:02
Top News – Mjeti bie nga ura në lumin Osum/ Plagoset rëndë 28-vjeçarja në aksin Berat-Skrapar
09/05 18:51
Top News – Humb jetën 33 vjeçarja/ Policia-dyshohet se e ka mbytur motra me jastëk
09/05 18:51
Top News – Shifrat e infektimeve po ulen/ 57 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid-19
09/05 18:26
Top News – Reagon familja Haliti nga Gjilani/ Drejton gishtin nga neglizhenca e mjekëve
09/05 17:23
Top News – ‘SPAK heshti ndaj kallzimeve të PD’/ Alibeaj akuzon treshen Rama-Doshi-Rakipi
09/05 15:09
Top Channel/ Vdekja e tre familjarëve, flet për herë të parë mjeku. Tregon pse nuk i çuan në spital
09/05 13:36
Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05 13:32
Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50