Top Channel/Ligji i ri i lustracionit, socialistët kërkojnë “non grata”.Alibeaj kusht, hapja dosjeve
15/08/2022 19:38

Shumica socialiste nuk ia doli këto 9 vinte t’i kthente në prova për drejtësisë demoncimet kur ishte në opozitë për korrupsion, vrasjet në Gërdec dhe të katër personave në 21 Janar ndaj Sali Berishës. Ndaj ajo ka nisur një përpjekje tjetër për ta nxjerrë në pension politik, ish presidentin dhe kryeministrin demokrat, këtë radhë me ndihmën e ndërkombëtarëve. Plani socialistëve me mbështetjen edhe të fraksionit Alibeaj në PD, synon shtimin e një neni në ligjin e dekriminalizimit për të ndaluar nga kandidimi, personat e shpallur NON GRATA nga SHBA, Mbretëria e Bashkuar apo vende të tjera perëndimore. Shënjestra është qartë, Sali Berisha.

Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10 17:22
Top News-Nuk miratohet rregullorja e primareve!/ Shtyhet sërish vendimi, Paloka jep detajet
01/10 16:20
Top News-Rama u tërhoq nga rritja e çmimit të energjisë/Sulmon Berisha-Kjo është tallje me qytetarët
01/10 14:56
Top News-Rama me ‘sytë nga qielli” për energjinë/Fasha hiqet për tetorin, rikthehet në nëntor
01/10 14:48
Top Channel/ PD do nisë primaret. Mblidhet këshilli kombëtar diskutohet edhe për aleatët
01/10 12:47
Top News – PD sërish në zgjedhje!/Gjashtë të rinj në garë për kreun e FRPD
01/10 12:45
Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08
Top Channel/ Afrohen Meta e Berisha/ Berisha: Me Ramën funksionon presioni! Meta: Tani amnistia
30/09 15:19
Top Channel/ Tërhiqet qeveria, fasha 800 kW/orë nuk do të hyjë në fuqi nga nesër!
30/09 14:30
Top Channel/ Qeverisja, 61% ka mendim negativ! Sondazhi: Bashkinë e Tiranës e fitojnë socialistët
30/09 12:10
Top Channel/Sikur të mos mjaftonte Meta,edhe aleatët e vegjël kërkojnë kohezion për zgjedhjet lokale
29/09 19:42
Top Channel/ Shqipëria nga sateliti, do hidhen në hapësirë nga SpaceX e Elon Musk
29/09 15:07
Top Channel/ Rama tregon dokumentin: Dorëzohen 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës!
29/09 14:18
Top Channel/ Shqipëria nga sateliti… Dy satelitë do monitorojnë gjithçka, nga rendi te bujqësia
29/09 13:00
Top Channel/“Kryeinspektorat në qiell”, Rama flet për satelitin: Pastaj radha e dronëve të armatosur
29/09 10:53
TopNews-Kandidatët e PD dhe PS në zgjedhjet lokale/Petro Koçi dhe Belind Këlliçi flasin në Zona Zero
28/09 19:48
Top News – Zgjedhjet që mungojnë në partinë e Metës!/ Si po e shkel vendimin e konventës kombëtare!
28/09 16:11
Top Channel/ PD, ligj për lustracionin: Preken sigurimsat, drejtuesit e partisë e shtetit para ‘90
28/09 15:19
Top Channel/ Nga sot rriten pagat! Vendimi i qeverisë, nga policia deri tek administrata publike
28/09 15:05
Top News – PD e Berishës, tjetër ligj për lustracionin!/ Kërkon votën edhe nga maxhoranca socialiste
28/09 14:48