Top Channel/ Liderët evropainë mblidhen në Pragë, çfarë pritet të ndodhë në takime
03/10/2022 12:04

Vëmendja ndërkombëtare këtë javë do të jetë në Pragë, pasi shumica e liderëve evropiane do të mblidhen për dy takime më 6 dhe 7 tetor për të diskutuar për luftën në Ukrainë dhe për implikimet e saj në fusha të ndryshme. Të premten udhëheqësit e BE-së do të diskutojnë mbi atë se si të rrisin mbështetjen për Ukrainën, hapat e tyre të përbashkët të ardhshëm për të zbutur çmimet në rritje të energjisë dhe për të koordinuar përgjigjen e tyre ndaj pasojave të sabotimit të Nord Stream .Në letrën e tij të drejtuar krerëve të BE-së presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel bëri thirrje për një përgjigje të fortë të BE-së ndaj zhvillimeve të fundit, duke përfshirë Rusinë që shpalli aneksimin e katër rajoneve të Ukrainës javën e kaluar.

Top News – Britania, sanksione për ‘Listën Serbe’ /Ndëshkohet Milan Radojçiç dhe Zvonko Veselinoviç
09/12 14:31
Top News – Qyteti më me fat në botë! Atje ku të gjithë banorët fitojnë lotarinë…
09/12 14:31
Top News – Putin i dehur! Videoja ‘thyen’ rrjetin/’Luftën e filloi Ukraina, jo ne’, plasin polemikat
09/12 14:20
Top News – 300 mijë ukrainas me pasaporta ruse…përndryshe nuk merrnin trajtim shëndetësor
09/12 14:19
Top Channel/ Zjarr në qendrën tregtare, një i vdekur në Rusi: Është akt i qëllimshëm!
09/12 13:10
Top News – ‘Tregtari i vdekjes’ kthehet në Rusi / ’Trafikant’ për perëndimin, ‘biznesmen’ për Moskën
09/12 11:48
Top News – Nis puna për Stuhinë ! / Britania, Italia e Japonia, bashkë për avionin e ri
09/12 11:26
Top Channel/ Dhuna në punë, ILO jep alarmin: Po preket një në pesë punonjës!
09/12 11:21
Top Channel/ Shqiptarët “ia mbledhin” Francës: Shtohen patrullimet për gomone në La Mansh!
09/12 10:46
Top Channel/ SHBA insiston: Zgjedhjet në veriun e Kosovës, duhet të shtyhen!
09/12 10:39
Top Channel/ Aktivistët i kërkojnë FIFA-s, kreut Infantino të dëmshpërblejë viktimat e Kupës së Botës
08/12 23:33
Top Channel/ Banorët në favor të minierës së kontestuar të qymyrit në veri të Anglisë
08/12 23:25
Top Channel/ Për herë të parë! Dollari amerikan do të mbajë firmat e dy grave
08/12 23:15
Top Channel/ Amerika dorëzon ‘tregtarin e vdekjes’ te Rusia, në këmbim të basketbollistes së njohur
08/12 23:07
Top Channel/ 52 të arrestuar në Gjermani, rrjeti terrorist planifikonte grusht shteti
08/12 22:52
Top Channel/ Policia rrit prezencën në veri të Kosvës, SHBA: Shtyni zgjedhjet
08/12 22:25
Top News – Droga rozë po ‘pushton’ Evropën / Përdoret kryesisht nga të rinjtë në klubet e natës
08/12 22:24
Top News – Jo vetëm për në Britani dhe Gjermani / Kërkesa të larta për azil dhe në Greqi
08/12 22:21
Top Channel/ NATO blindon krahun lindor, SHBA dërgon trupa dhe raketa në Estoni
08/12 21:41
Top Channel/ Beograd, Shqipëria kontribon për përjashtimin e rusisë nga organizata ekonomike
08/12 21:35