Top Channel/ “Legeni Rraja që kam në burg”, bisedat mes Shullazit e informatorit për vrasjen e Bamit
20/05/2024 18:32

Për vrasjen e Durim Bamit, me porosi të ish-deputetit të PS, Arben Ndoka, dyshohet se është angazhuar “një bandë e tërë”, përfshirë Ervis Martinajn, Astrit dhe Altin Avdyli, Emiljano Shullazi. Top Channel mëson se pasi foli me informatorin e tij, duke deklaruar se kishte parë Durim Bamin duke lëvizur me një Range Rover, Shullazi i tha se duhet ta kapin dhe ta vrasin, e të mos presin më, bisedat të bëra në vitin 2020. CITAT/ Emiljano Shullazi: Kape ** r***, mos ja zgjat, se jam ktu dhe robt që janë jashtë me fol kuptohet dhe e kanë pak problem me ardh në Nikël dhe me mbaru punë. Ky legeni që është këtë në burg Rraja, (Redjan Rraja) thotë që Duri është më i fuqishmi aty, i bën reklamë Në megaoperacionin e pak ditëve më parë Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion SPAK, janë lëshuar 50 urdhërarreste dhe shkatërruar 7 grupe kriminale, që përbeheshin nga emra shumë të njohur të botës së krimit. Në materialet e SPAK, kanë dalë bisedat mes të arrestuarave që u përkasin grupeve kriminale ku flasin dhe dakordësohen për ngjarje kriminale.

Top Channel/ Sheshi Skënderbej u shndërrua në FanZone, Veliaj falenderon myslimanët për mirëkuptimin
16/06 14:38
Top News/ Reformat e Qeverisë / Plani deri në 2027, edhe drejtësia e mediat
16/06 14:29
Top News/ Qethen dhentë në Dukat…Barinjtë nxitojnë, shpëtojnë bagëtitë nga i nxehti
16/06 14:12
Top Channel/ Lëvizte i armatosur në mes të qytetit, arrestohet 45-vjeçari në Vlorë!
16/06 13:57
Top Channel/ Mesazhe në mbrojtje të familjes tradicionale gjatë ceremonisë së faljes në Durrës
16/06 13:55
Top Channel/ Besimtarët myslimanë falen në Fier, thirrje për vëmendje ndaj njerëzve në nevojë
16/06 13:23
Top Channel/ “Të respektojnë njëri-tjetrin duke lënë mënjanë meritë”, falja e Namazit në Bulqizë
16/06 13:23
Top Channel/ Namazi në sheshin e Flamurit në Vlorë, besimtarët falen për mirësi e shëndet
16/06 13:22
Top Channel/ Falja e Namazit në Korçë, qindra besimtarë mblidhen në xhaminë e qytetit
16/06 13:22
Top Channel/ Lushnjë, falja e Namazit nisi në orën 06:00 në sheshin qendror
16/06 13:21
Top Channel/ E moshuara mbetet e bllokuar në katin e 5-të në Fier, ndërhyjnë forcat zjarrfikëse
16/06 13:06
Top News/ Kurban Bajrami, uron politika/ ‘Ditë reflektimi për një shoqëri më të mirë dhe të drejtë’
16/06 12:35
Top Channel/Nga studentë në kamarierë/ Turizmit i duhen edhe 30 mijë punonjës shtesë në këtë sezon
16/06 12:27
Top Channel/ Pickime nga gjarpërinjtë/ Shtohen rastet mes turistëve. Problem edhe merimanga e zezë
16/06 12:26
Top Channel/ Turistët e Vjosës/ Rrjedha e lumit tërheq shumë të huaj që duan ta lundrojnë lumin
16/06 12:23
Top Channel/ Italianët kuqezi/ Durrës, ishin tifozë të Shqipërisë në përballjen me ekipin e vendit
16/06 12:19
Top Channel/ “Bota në krizë vlerash”, myftiu i Shkodrës mesazh për familjen
16/06 11:56
Top Channel/ Myslimanët dibranë falen në stadiumin e Peshkopisë
16/06 11:55
Top Channel/ Elbasan, qindra besimtarë myslimanë falin Namazin në qendër të qytetit
16/06 11:55
Top Channel/ Kurban Bajrami! Besimtarët në sheshet e qyteteve dëgjojnë mesazhet e klerikëve
16/06 11:52