Top Channel/ Kryeministri merr shembullin e Messit: Besojini çdo ëndrre që shikoni me sy hapur
14/04/2021 14:06

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Burrel, ku u takua me të rinjtë e kësaj zone, në kuadër të fushatës së zgjedhjeve të 25 prillit. Ai u shpreh se zona e Dibrës do të bëhet dhe se duhet të punohet shumë për të arritur duke theksuar se duhet të besohet çdo ëndërr që shikohet me sy hapur. Ai mori si shembull yllin e futbollit Leonel Messi, i cili është pse kishte një sëmundje në gjëndrën e hipofizës dhe nuk mund të zgjatej, por me shumë besim e punë ai arriti të bëhej ai që është tani. “Rruga e Arbrit nuk është një rrugë për të shkuar më shpejt çunat për të dalë për të parë , është një rrugë që të gjithë Dibrën e kthen në jastëkun e gjelbër të Tiranës, të gjithë ata që vijnë në Tiranë ta marrin edhe të kalojnë këtej qoftë edhe për një ditë të vetme, por sa më shumë të bëjmë këtej, sa më shumë bujtina të hapim të vëmë në dispozicion nga produktet e zonës, që më dëgjoni i mua budallain në një dekadë do të habiteni se sa shpejt ndodhi, por rruga nuk mjafton. Mund të mbetet vetëm si rrugë për të lëvizur. Ju e njihni se kush është Leo Messi, kur ishte i vogël thoshte unë do të luaj në Camp Now të gjithë qeshnin se ai kishte një sëmundje në gjëndrën e hipofizës e nuk zgjatej, por fizikisht askush se mendonte se Leo Messi do të behej Leo Messi.

Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50
Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25
Top Channel/ Adriatik Alimadhi: Pse votova kundër hetimit të Ilir Metës
07/05 18:25
Top Channel/ Lefter Maliqi mbron në Kuvend Majkon dhe Ulqinin: I dogjën si të ndershëm
07/05 18:01
Top Channel/ Klotilda Bushka në Kuvend: Ja përse duhet shkarkuar Meta
07/05 17:59
Top Channel/ Kujtim Gjuzi: Meta duhej shkarkuar një vit më parë
07/05 17:59
Top Channel/ Deputeti i pensionistëve: Të shkarkohet Meta. Kam prova që shkeli Kushtetutën
07/05 17:58
Top Channel/ Ralf Gjoni në Kuvend: Rama dhe Meta, të takohen prapë për ngjala
07/05 17:56
Top Channel/ Ndryshojnë gjobat për shoferët. Parlamenti diskuton Kodin e ri rrugor
07/05 17:56
Top Channel/ Kërkohet falja e gjobave të pandemisë
07/05 17:55
Top Channel/ Dekretet e Presidentit do rrëzohen. Ja fjala e deputetes socialiste
07/05 17:54
Top Channel/ Deputeti i opozitës së re: Ndaleni Ilir Metën
07/05 17:53
Top News – 98 pro shkarkimit të Presidentit/ ‘Opozita’ i jep PS-së votat kundra Metës
07/05 16:49
Top News – Duma-Regjimi Rama-Doshi-Rakipi/ PD-vota, 1 milionë deri në 35 milionë për familje
07/05 15:47
Top Channel/ “Anuloni zgjedhjet në Gjirokastër”/ LSI kërkon përsëritjen në Dropull
07/05 15:13
Top Channel/ Izraelitët pas Ramës dhe Bashës/ 8 strategët e fushatave, “orkestruan” fushatën
07/05 15:11
Top Channel/ 97 deputetë kundër Ilir Metës/ Komisioni hetimor do drejtohet nga deputeti Alket Hyseni
07/05 15:08
Top News – LSI nuk njeh zgjedhjet në Gjirokastër/ Karantina, qëllimi, goditje politike për ne
07/05 14:43