Top Channel/ Kryebashkiaku Veliaj ironi me kreun e PD: S’vendos Luli, merr urdhra nga Berisha e Meta
14/04/2021 15:35

Njësia 4 është një nga lagjet që po ndryshon dita-ditës, edhe fale projektit të rindërtimit. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, njëkohësisht drejtuesi politik i PS-së për Tiranën së bashku me ministrin e Rindërtimit zhvilluan një takim me banorët atje. “Nuk mendohej që një ditë do kishim fusha sportive këtu dhe një nga shkollat model me emrin e shokut tonë ‘Ardian Klosit’, që sot nuk jeton më, por që do ishte shumë krenar që fëmijët tek Bregu i Lumit dinë perfekt gjermanisht. Një shkollë e cila që në katër vitet e para doli një nga shkollat numër 1 në Tiranë. Do të thotë që nuk ka rëndësi nëse është Blloku ose nëse është Bregu i Lumit, po të kesh një shans për sukses”, sqaroi Veliaj. Për kundërshtarët politikë, Veliaj tha se luftojnë me Partinë Socialiste, pasi kjo është barriera e fundit e Ilir Metës dhe Sali Berishës, që nuk e po kapërcejnë dot. Basha, sipas tij, është thjesht kukull e këtyre të dyve.

Top Channel/ 4 vite nga marrëveshja Rama-Basha. A do përsëritet?
18/05 11:18
Top Channel/ Gara për kreun e PD, dorëhiqet Enno Bozdo nga Komisioni Zgjedhor
17/05 12:55
Top Channel/ Mblidhet komisioni për Metën. Merr detyrën eksperti ligjor Artan Spahiu
17/05 12:53
Top News – U vendos në mbledhjen e kryesisë/ Partia demokratike në zgjedhje më 13 qershor
16/05 21:47
Top News – ‘Kurbanët’ e Edi Ramës/ Furtunë ndryshimesh në strukturat e socialistëve
16/05 13:58
Top Channel/ Sot Basha përballë kritikëve, pasdite mbledhja e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar
16/05 13:20
Top News – Basha përballë kryesisë demokrate/ Kush do ngelet jashtë dyerve të selisë blu!
16/05 12:58
Top News – E diela e përballjes së Bashës/ Debate në kryesi, çfarë pritet të ndodhë në PD!
15/05 19:14
Top Channel/“Dorëheqje dhe reformim të PD”, një ditë para përballjes me Bashën.Nishani: PD nuk fitoi
15/05 15:28
Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23