Top Channel/ Kosovë, protestë për energjinë! Kundërshtohet projekti për rritjen e çmimit
26/01/2022 16:01

Dhjetëra qytetarë kanë marshuar nëpër sheshet e Prishtinës, në shenjë proteste ndaj propozimit për rritje të tarifave të energjisë elektrike. Sipas tyre opsionet e ofruara nga Qeveria e Kosovës për të dalë nga kriza energjetike e varfërojnë qytetarin. “Propozimi i fundit i ZRRE-së për bllok tarifën do të na varfërojë edhe më tej secilën e secilin prej nesh“, u shpreh një nga organizatoret e protestës, Anita Mjeku.

Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 19:52
Top News- Aplikimi, në sirtar deri në vitin 2023 / Pse u bllokua Kosova në Këshillin e Evropës
20/05 18:53
Top News- Gjermania e do Kosovën në NATO/Si po punon Berlini për anëtarësimin e vendit fqinj
20/05 17:58
Top Channel/ Grevë në Kosovë/ Protesta e sektorit publik. Shkollat nuk punojnë
20/05 15:30
Top News – Krahasimi i Kosovës me Ukrainën / Kurti zemërohet me Putinin: Është injorancë!
19/05 18:19
Top News- Bllokohet rritja e energjisë në Kosovë / Gjykata e cilëson të pabazuar rritjen e tarifave
18/05 21:25
Top Channel/ UÇK, dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn
18/05 19:47
Top News- Vuçiç informon klerikët për presionet!/Presidenti serb – Nyja Kosovë do zgjidhet shpejt
18/05 18:58
Top Channel/ Takimi Sullivan-Kurti: SHBA mbështet dialogun për një marrëveshje Kosovë-Serbi
18/05 18:57
Top News – SHBA, lëvdata për Kosovën / Kurti takon këshilltarin e Biden për Siguri Kombëtare
18/05 14:50
Top News – Tjetër alarm për bombë në Prishtinë / Evakuohet shkolla e mesme, policia në aksion
18/05 14:20
Top Channel/ Tjetër alarm për bombë në një shkollë në Prishtinë, policia rrethon objektin
18/05 14:02
Top Channel/ Dënime nga Haga/ Gjykata shpall fajtorë Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn
18/05 12:58
Top News – Gucati e Haradinaj, 4.5 vite burg / Dënohen nga Gjykata Speciale, plus gjobë 100 euro
18/05 12:20
Top Channel/ Dënohet për keqpërdorim detyre deputetja e Vetëvendosjes
17/05 19:52
Top News- Drejtuesit e UÇK para vendimit të Hagës/Me sa vite burg mund të dënohen Gucati e Haradinaj
17/05 19:05
Top News- Deputetja dënohet me 3 vite burg / Skandali që ‘fundosi’ politikanen e Vetëvendosjes
17/05 17:34
Top News- Kosova shton sanksionet ndaj Rusisë / Prishtina, në një linjë me masat e vëna nga BE-SHBA
16/05 19:59
Top Channel/ Bisedimet Kosovë-Serbi/ Beogradi shantazh me rikthimin e “bashkësisë së komunave serbe”
16/05 19:50
Top Channel/ Kosova godet Rusinë e Bjellorusinë: Masa të reja më të rrepta, ne në krah të SHBA!
16/05 15:16