Top Channel/ Kosova ndalon dasmat, nga nesër mbyllen edhe klubet dhe festat në vendet e mbyllura
19/08/2021 15:25

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka konfirmuar se nga data 20 gusht do të mbyllen klubet e natës dhe do të ndalohen ahengjet, si fejesat dhe dasmat, ndërsa nuk do të lejohet që asnjë person të futet në ambientet e mbyllura apo në transportin publik pa maskë. Vendimi është marrë nga qeveria. “Në situatën aktuale jemi të detyruar të ndërmarrim masa që vënë në pah mbi të gjitha shëndetin publik të qytetarëve të Kosovës. Nga data 20 gusht do të mbyllen klubet e natës, do të ndalohen ahengjet si fejesat, dasmat e tjerë. Nga momenti i publikimit të këtij vendimi në gazetën zyrtare do të shkurtohet orari i gastronomisë. Nuk do të lejohet që asnjë person të futet në ambientet e mbyllura apo në transportin publik pa maskë, edhe pse kjo ka qenë nga masat paraprake, por tani do të rritet mbikëqyrja dhe monitorimi. Të gjithë qytetarët që vijnë nga vendet e cilësuara me rrezikshmëri të lartë, duke përfshirë edhe qytetarët tanë, ku do t’iu kërkohet certifikata e vaksinimit, testi negativ”, thotë Vitia.

Top Channel/“I kënaqur me balotazhin”! Nuk fitoi në asnjë komunë- Kurti: “Jemi më të fortë”!
18/10 17:28
Top News-‘Jemi më të fortë se kurrë’/Kurti ‘optimist’ pasi Vetëvendosja nuk mori asnjë komunë
18/10 16:50
Top News- Referendum kundër Kurtit/Isa Mustafa-Qytetarët po rrëzojnë kryeministrin
18/10 14:03
Top Channel/ Prishtina në balotazh LVV-LDK/ PDK merr 4 komuna, LDK 2, Vetëvendosje asnjë fitore
18/10 12:58
Top News- Prishtina dhe 20 komuna pa kryetarë/Kandidatët në Kosovë do të përballen në balotazh
18/10 11:31
Top News-PDK feston në Skëndëras /Partia më me shumë komuna në raudin e parë
18/10 11:10
Top News-Feston opozita në Kosovë/Mbështetës të LDK mblidhen në Gjilan
18/10 11:09
Top News- VV nuk fiton asnjë komunë/ 21 komuna në Kosovë shkojnë në balotazh
18/10 11:01
Top Channel/ Numërohen votat në Kosovë/ Në Prishtinë kryeson Vetëvendosje
18/10 01:06
Top News – Mbyllen votimet në Kosovë/ Nis numërimi i votave për pushtetin vendor
17/10 22:10
Top News-Mbyllen votimet në Kosovë/Nis numërimi i votave, pjesëmarrja 43 përqind
17/10 20:59
Top Channel/ Përfundon votimi në Kosovë/ Në garë ishin 166 kandidatë për 38 komuna
17/10 20:59
Top Channel/ Kosova zgjedh kryetarët e komunave/ Disa të arrestuar për blerje vote
17/10 20:24
Top Channel/ Rama i LDK: Qytetarët të votojnë për të ardhmen e Prishtinës
17/10 14:33
Top Channel/ Zgjedhje lokale në Kosovë.Arrestohen 4 persona për blerje votash
17/10 12:59
Top News – Ecuria e zgjedhjeve në Kosovë / Pjesëmarrje e ulet deri në mesditë
17/10 12:50
Top Channel/ Presidentja Osmani: Të votojmë për kualitetin e jetës në komuna
17/10 12:39
Top Channel/ Historiku i zgjedhjeve në Kosovë. Procesi i parë ka qenë me pjesëmarrje tepër të lartë
17/10 12:09
Top News – Voton Presidentja Osmani / Thirrje qytetarëve të Kosovës të marrin pjesë
17/10 11:38
Top News-Haradinaj voton me bashkëshorten / ’Mos e lini votën në shtëpi’
17/10 11:29