Top Channel/ Kosova dëbon dy diplomatë rusë, Osmani: Të pengojë ambiciet destabilizuese të Rusisë
22/10/2021 19:46

Kosova shpall persona non grata dy zyrtarë të Zyrës Ndërlidhëse të Federatës Ruse në Kosovë Presidentja Vjosa Osmani gjatë kësaj jave ka kërkuar nga zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla-Schëarz, t‘i shpallë persona non grata dy zyrtarë të Zyrës Ndërlidhëse të Federatës Ruse në Kosovë, për shkak të aktivitetit të tyre të dëmshëm, i cili ka cenuar sigurinë kombëtare dhe rendin kushtetues të Republikës së Kosovës. Lajmin presidentija Vjosa Osmani e ka shpërndarë në Facebook.

Top Channel/ Ulen ndjeshëm temperaturat, nis dëbora dhe në Kosovë
29/11 18:16
Top News – Vrasja që tronditi Deçanin / Prokuroria bën përpara por ‘hetimi nuk është i lehtë’
29/11 14:52
Top News – Kosova në ‘ethet’ e Omicron / Zyrtarët kërkojnë kujdes, pritet ndryshim masash
29/11 12:12
Top Channel/ Festë edhe në Kosovë/ Pritje nga ambasada e Shqipërisë dhe kryeministri Kurti
29/11 00:03
Top Channel/ 20 mijë euro për të kapur vrasësin! Vazhdojnë hetimet për sulmin në Kosovë
28/11 23:04
Top Channel/ Bashkimi i Shqipërisë, Vuçiç: Të thoja Serbi e Madhe do më varnin në mes të Europës
28/11 20:00
Top Channel/Sulme terroriste në Kosovë? Institucionet: shpifje dashakeqe
28/11 18:15
Top Channel/ “Gllogjan je msu me vra trima, jo fëmijë” . U jepet lamtumira e fundit dy nxënësve
28/11 18:15
Top News-Lamtumira për 2 nxënësit e vrarë/I pranishëm në ceremoni dhe kryeministri Kurti
28/11 17:12
Top News – 20 mijë euro shpërblim për vrasësin/ Pas tragjedisë në Deçan, ku mbetën 3 viktima
28/11 15:18
Top News – 3 minuta për të kaluar kufirin!/ Vihet në zbatim marrëveshja mes dy qeverive
28/11 13:38
Top News-Pavarësia e Shqipërisë/Osmani dhe Kurti, ceremoni në Prekaz
28/11 13:23
Top News- E preferuara e shqiptarëve/Vjosa Osmani politikania më e dashur e Kosovës në Shqipëri
28/11 13:04
Top Channel/ Çmimet e larta të karburantit/ Kosovë, shoqata e naftëtarëve: do ulen pas janarit
27/11 19:50
Top Channel/ Ende asnjë gjurmë e vrasësit në Kosovë. Sulmoi autobusin ku vrau dhe dy nxënës
27/11 19:32
Top News – A shpëtuan dy shokët e mi…? / Babai i nxënësit të plagosur: I thashë, janë në parajsë!
27/11 18:18
Top News – Ushtria e Kosovës në NATO! / Ky është objektivi final. Shënohet dita e forcës
27/11 18:16
Top Channel/ Masakra me tre të vdekur në Kosovë, ministri Sveçla: Po hetohen disa pista
27/11 16:46
Top Channel/ Kosova “tregon dhëmbët”, nxjerr në rrugë ushtrinë në ditën e Forcave të Mbrojtes!
27/11 15:44
Top Channel/ Policia e Kosovës bastisje për sulmin ndaj autobusit. Por ende nuk jep detaje
27/11 15:20