Top Channel/ KLSH: Shkarkoni drejtorin e burgjeve/ Kërkesa pas zbulimit të abuzimeve me tenderat
28/08/2021 19:26

Gazeta Shqip ka zbuluar një raport auditi të Kontrollit të Lartë të Shtetit në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve sipas të cilit ka shkelje të rënda në fushën e prokurimeve dhe menaxhimit financiar në administrin e burgjeve. Shkeljet janë aq të rënda sa KLSH i kërkoi Ministrisë së Drejtësisë shkarkimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili dhe të 3 zyrtarëve të tjerë. KLSH ka zbuluar shkelje në tenderin e ushqimeve dhe ilaçeve te skaduara, konkretisht me vlera 2.349.413 dhe 1.863.910 lekësh. KLSH raportin i ka kërkuar edhe prokurorisë të cilës i kërkohet hetimi i çështjes, ndërsa Ministrisë së Drejtësisë, shkarkimin e 4 zyrtarëve dhe ngritjen e një grupi pune për të analizuar shkaqet dhe mangësitë që kanë çuar në këto problematika të këtyre tenderave. Në listën e personave që bëhen përgjegjës janë Agim Ismali, Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve,.Avidiana Pali, Drejtor i Financës në cilësinë e Nëpunësit zbatues. Ardit Tabaku Drejtor Juridik, Arjan Koçiaj.

Top News – Takimi me të rinjtë e Kamzës/ Basha rikthen ‘trekëndëshin e Bermudës’
04/06 22:49
Top Channel/ Basha takim me demokratët në Kamëz: Primaret u manipuluan
04/06 22:36
Top Channel/ Detaje nga dasma e Elgitit dhe Kleas, artistja duket magjepsëse e veshur me të bardha
04/06 21:33
Top News – ‘Kaosi në aeroporte, do shmanget këtë vit’/ Kompanitë – I kemi bërë të gjitha përgatitjet
04/06 21:02
Top channel/ Stoltenberg takon Erdogan: Të anëtarësojmë Suedinë në NATO
04/06 20:59
Top Channel/ “Hëna luleshtrydhe” e qershorit, trupi qiellor i afrohet tokës
04/06 20:59
Top Channel/ Protesta në Poloni, mijëra njerëz i përgjigjen thirrjes së opozitës dhe mbushin rrugët
04/06 20:58
Top Channel/ Fermat e gomaricave/ Të rralla, por vështirësi për të shitur prodhimin
04/06 20:01
Top Channel/ Depozitat e grurit, fermeri italian: Magazinimi, shqetësim i madh
04/06 19:56
Top Channel/ Ligji i ri për strehimin social, punonjësit e shtetit lehtësi për shtëpi
04/06 19:51
Top Channel/ Lajçak dhe Escobar nesër në Kosovë, Kurti në BBC:Jo kompromis me republikën demokratike
04/06 19:43
Top Channel/ Tregu estetik ”ka dalë nga shinat”! Dermatologët: Vetëm nga profesionistë
04/06 19:38
Top News – Turqia në ndihmë të KFOR/ Pas tensioneve, dërgon ushtarë në veri të Kosovës
04/06 19:26
Top Channel/ Aksident i trefishtë te Mali i Robit, krijohet trafik i rënduar
04/06 18:15
Top News – Qindra shqiptarë të dëbuar nga Anglia/ Ministri i emigrancionit flet për marrëveshjen
04/06 18:03
Top News-I etiketoi emigrantët shqiptarë kriminelë/ Dua Lipa për ministren britanike-Mendjengushtë!
04/06 18:02
Top News-Automjeti përplas këmbësoren në Peshkopi/ E lënduara përfundon te Trauma, arrestohet autori
04/06 17:34
Top News – Arbëreshët nderojnë Ramën / Kryeministri vizitë te komuniteti në Itali
04/06 17:06
Top News – Koklavë sekrete e kryespiunëve të botës/ U takuan fshehtazi në Singapor, çfarë ndodhi…?
04/06 17:05
Top News – Shisnin drogë në Dhërmi/ Arrestohen dy anglezë, në kërkim bashkëpunëtori
04/06 17:04