Top Channel/ Kërcënimi me bombë, rihapet aeroporti i Prishtinës: “Alarm i rremë”!
07/02/2023 12:37

Rezultoi i rremë kërcënimi me bombë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, i cili tashmë është hapur për fluturime. Njoftimin e bëri vetë zëdhënësja e aeroportit, Valentina Gara, përmes një postimi ën Facebook. Gara ishte shprehur më herët pas kërcënimit me bombë, udhëtarët dhe personeli në aeroport ishin evakuar. Policia njoftoi se dy kërcënime me mjete shpërthyese kishin mbërritur përmes emailit. Pas evakuimit të stafit, është bërë kontrolli i imtësisht i hapësirave të aeroportit, dhe kështu ka rezultuar se kërcënimet nuk ishin të vërteta”, sqarohej në njoftimin e forcave të rendit. Në fund të dhjetorit të vitit 2022, në Aeroportin e Prishtinës pati një kërcënim me bombë, i cili gjithashtu rezultoi i rremë. Edhe në atë rast, u procedua në të njëjtën mënyrë: u evakuan të gjithë udhëtarët dhe personeli i aeroportit. Por sërish, pas kontrolleve të kryera, nuk u gjet asnjë mjet shpërthyes. Një episod i ngjashëm vuri në lëvizje policinë e Kosovës edhe qershorin e vitit të kaluar. Në të njëjtën periudhë, edhe në disa shkolla në veri të Kosovës u ndërpre disa herë procesi mësimor për shkak të mesazheve anonime kërcënuese sipas të cilave në këto shkolla ishin vendosur bomba.

Top Channel/ Përvjetori i bombardimeve të NATO-s/ Kosovë, përkujtohet edhe epopeja e Dukagjinit
24/03 20:01
Top News – Serbët kërkojnë arrestimin e Vuçiç/ Protestuesit me simbole ruse dhe kundër NATO
24/03 19:50
Top News – ‘Serbët mos t’i harrojnë bombardimet’/ Ambasadori amerikan zemëron Kosovën
24/03 18:04
Top News – Kur NATO bombardoi Serbinë… / Kosova shënon 24 vjetorin, homazhe në Prishtinë
24/03 15:22
Top Channel/ Energjia në Kosovë shtrenjtohet/ Rritet me 15%. Bordi i ZRRE: fajin e ka importi
24/03 12:22
Top News – Kosova arreston agjentët sekret maqedonas!/ Deputeti-Pse shkuan operativët në Prishtinë
24/03 10:00
Top Channel/Borrell “i humbet durimi” me Kosovën dhe Serbinë: Boll bënë me gisht, të fillojnë punën
23/03 22:09
Top News – 2 avionë drejt përplasjes mbi Kosovë/ Si i shpëtoi Shqipëria 300 pasagjerët nga vdekja!
23/03 18:23
Top News – Një muaj arrest shtëpie, merret masa e sigurisë ndaj kreut të FFK-së Agim Ademi
23/03 17:31
Top News – “Të q…. tradhtarin”, deputeti i PDK-së nuk ia kursen sharjet Kurtit
23/03 17:12
Top Channel/ “Marrëveshja e Ohrit e mirë”/ Ish-Presidenti i Kosovës Sejdiu për bisedimet me Serbinë
23/03 15:25
Top News – Kurti ‘shfajësohet’ për Asociacionin / ’Nuk mund t’i shmang traktatet ndërkombëtare’
23/03 15:20
Top Channel/ Marrëveshja e Ohrit, opozita “masakron” Kurtin: Asociacioni “tradhëti”!
23/03 15:08
Top Channel/ Kurti për Asociacionin: Ndërmjetësuesit e dialogut ishin të qartë, s’ka kompetenca…
23/03 13:45
“Serbia të ndalë lojën”/ Ish-Presidenti i Kosovës përshëndet marrëveshjen e Ohrit, mesazh Vuçiç
23/03 13:10
Top Channel/ Liderët e BE-së mblidhen në Bruksel: Kosova e Serbia të zbatojnë marrëveshjen e Ohrit!
23/03 12:14
Top News – Pesë vendet e BE-së të njohin Kosovën! Blinken bën thirrje: Marrëveshja hap rrugën
23/03 11:47
Top News – Abuzoi seksualisht me një të mitur/ Arrestohet 35-vjeçari në Prizren, pranon akuzën
22/03 20:58
Top News – Tronditet futbolli në Kosovë / Arrestohet kreu i FFK-së Agim Ademi, dy akuza ndaj tij
22/03 20:42
Top Channel/ Kurti, ofertë për asocacionin/Në përputhje me Kushtetutën, por është refuzuar nga Vuçiç
22/03 19:41