Top Channel/ Kapen me dron shpërndarësit e drogës në Tiranë, arrestohen 12 persona
17/06/2021 15:06

12 persona janë arrestuar në Tiranë, ndërsa 6 të tjerë janë në kërkim pasi u filmuan nga policia me anë te dronëve nga ajri, duke shitur lënde narkotike në qytet. Pas ankesave të banorëve të zonës së ish-parkut, policia nisi një aksion dhe mbajti nën vëzhgim me anë të dronit të gjithë zonën dhe filmoi edhe një rast të shkatërrimit të pronës me anë të zjarrit. Vëzhgimi në zonë ka zgjatur një vit dhe të gjithë të arrestuarit janë shumë të rinj, nga 17 vjeç deri në 27 vjeç. Gjatë hetimit dhe filmimit nga ajri, u dokumentua edhe djegia e dy automjeteve në rrugën “Ndre Mjeda” në Tiranë nga dy persona që tashmë janë në kërkim. Me anë të dronit u mblodhën fakte për 22 persona, të cilët akuzohen penalisht si shitës të drogës, kryesisht hashashit dhe kokainës. Kjo është hera e parë që policia e shtetit përdor dronët nga ajri për të filmuar ngjarje kriminale të tilla. Gjerësisht dronët janë përdorur nga policia rrugore për të filmuar nga ajri shoferët që shkelin rregullat e qarkullimit rrugor.

Top Channel/ Zjarr në kalanë e Beratit, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme
03/08 01:51
Top Channel/Zjarrfikësit italianë luftojnë me flakët në Sicili dhe Bregun Adriatik
02/08 22:08
Top Channel/ Zjarr në kurorën me pisha pranë Kalasë së Beratit
02/08 22:06
Top News – Bllokohet grupi i auditit të KLSH/Do verifikonte dokumentacionin e emergjencave civile
02/08 22:01
Top News-Shqiptari kapet në shtëpi bari/ Policia sekuestron drogën me vlerë 86 mijë paund
02/08 21:18
Top Channel/ Zjarrvëniet e qëllimshme nuk ndalen, Lunxhëria nën pushtetin e flakëve
02/08 21:14
Top News – Zjarr i fuqishëm në Lunxhëri/Kërkohet ndërhyrje nga ajri për ta vënë në kontroll
02/08 20:50
Top News-Rama reagon për situatën nga zjarret/ ‘Inkurajim për ata që janë angazhuar në terren’
02/08 20:24
Top Channel/ Zjarr masiv në Lunxhëri/ Kreu i zjarrfikësve: Nuk mund të fiket me krahë
02/08 20:01
Top Channel/ Kushtetuesja shtyn vendimin e Metës. Në shtator dhe tetor, asnjë programim për vendimin
02/08 19:57
Top News – Fillon puna në inceneratorin e Fierit/Dorëzohen mbetjet e para nga fusha e Mbrostarit
02/08 19:55
Top Channel/ Durrës, vaksinime të hapura. Në gjithë qarkun janë vaksinuar 89 mijë persona
02/08 19:49
Top Channel/Dozë e tretë vaksinimi,Komiteti i Ekspertëve diskuton mundësinë për të rritur imunitetin
02/08 19:45
Top Channel/ Fotot Ekskluzive/ Emanuela Daci në emër të ISIS pengon gratë shqiptare të kthehen
02/08 19:35
Top Channel/ Mbetjet nisen në incenerator, kapaciteti i përpunimit është deri në 280 ton për 24 orë
02/08 19:18
Top Channel/ Për’puthen në audicione të reja, çdo ditë në 10:00 mund të paraqiteni pranë Top Channel
02/08 19:01
Top News-E futi të gjallë në kuti/ Ndërron jetë foshnja, procedohet penalisht mjekja
02/08 19:00
Top Channel/ I nxehti ekstrem kufizon punën jashtë në Greqi, nga ora 12:00-16:00 kufizohet lëvizja
02/08 18:53
Top Channel/Temperaturat e larta, relievi dhe era favorizojnë përhapjen/Vijojnë flakët në Karaburun
02/08 18:20
Top News – 79 patenta të hequra, 1905 gjoba/ Tentuan të korruptonin policinë,4 qytetarë në pranga
02/08 18:13