Top Channel/ Izraeli tërheq negociatorët. S’ka shenja për armëpushim. Izraeli: Paqen e prishi Hamasi
03/12/2023 21:00

Pas armëpushimit njëjavor as Izraeli dhe as Hamasi duket të mos jenë më të interesuara për pauza humanitare, pasi kanë kundërshtuar të gjitha thirrjet ndërkombëtare për të rinovuar marrëveshjen, madje Izraeli ka tërhequr edhe negociatorët nga Katari. Përmes një deklarate ushtria sqaroi se një gjë e tillë ndodhi pasi “Hamasi nuk ka përmbushur marrëveshjen për lirimin e ë gjitha grave dhe fëmijëve të mbajtur peng”. Në ditën e tretë të rinisjes së luftës, Izraeli vijoi të godiste me raketa objektivat e militantëve në Gaza, ndërsa Hamas u kundërpërgjigj sërish me breshëri raketash. Siç raporton BBC, ushtria izraelite thotë se po godet në jug qendrat komanduese të Hamasit dhe bazat ku ata ruajnë armët. Banorët e Khan Younis deklaruan se qyteti jugor ka përjetuar bombardimet e tij më të rënda që nga fillimi i luftës.

Top News/ Dy vjet nga lufta në Ukrainë. Andriy Shevchenko, mesazh në ditën përkujtimore
24/02 18:37
Top News/ ‘Krah Ukrainës deri sa të fitojë’/ Kurti solidarizohet në dy vjetorin e agresionit rus
24/02 18:15
Top News/ Trupi i Navalny i dorëzohet nënës së tij/ Ende e paqartë si do të zhvillohet funerali
24/02 17:51
Top Channel/ Yulia Navalnaya “nis rezistencën”: Putin ka marrë peng trupin e bashkëshortit tim!
24/02 15:33
Top News/ Qëllimet e Putinit s’kanë ndryshuar! Stoltenberg:Kërkon të dominojë Ukrainën, nuk do paqe
24/02 15:29
Top News/ ‘Të hakmerremi ndaj Perëndimit’. Medvedev-Të mos harrojmë sanksionet, t’u përgjigjemi
24/02 15:28
Top News/ Ukraina rrëzon avionin spiun rus / A-50 kushton 380 mln dollarë, i dyti në pak javë
24/02 14:56
Top News/ ‘Kartolinë’ në përvjetorin e pushtimit/Ukraina godet Rusinë, shkatërron fabrikën e çelikut
24/02 14:54
Top News/ ‘Avantazhi është në anën tonë!’ / Ministri i Putinit në front, në përvjetorin e pushtimit
24/02 14:45
Top News/ Ne jemi gati, NATO është gati! Mesazhi nga Steadfast Defender, 90 mijë trupa në këmbë
24/02 14:44
Top Channel/ Protestuesit “sulmojnë” Macron: Përleshen me policinë në panairin e bujqësisë në Paris!
24/02 14:18
Top News/ Scholz: Kthim te politika e frikësimit / Në mënyrë që askush të mos guxojë të na sulmojë
24/02 13:47
Top News/Putin do shkojë deri në kufirin polak!Senatorët amerikanë, thirrje Kongresit:Mirato ndihmat
24/02 13:46
Top News/ Furnizoi Rusinë me raketa balistike!? Irani mohon akuzat: Nuk duam të nxisim luftën
24/02 13:33
Top News/ ‘Një balonë e vogël’ në qiejt e SHBA-së / Ushtria amerikane ngre avionët luftarakë
24/02 13:22
Top News/ Perëndimi ‘zbarkon’ në Kiev / Mbështetje për Ukrainën në përvjetorin e dytë të luftës
24/02 13:22
Top Channel/Ukraina, dy vjet luftë: Sot përvjetori- ndihma e bllokuar, por ukrainasit nuk dorëzohen!
24/02 12:41
Top News/ Asgjë e re nga fronti i lindjes…! 2 vjet luftë në Ukrainë, e fundi s’shihet në horizont
24/02 12:35
Top Channel/ Balonë “spiune” në SHBA: “Ka hyrë në hapësirën ajrore”, përgatitet ushtria!
24/02 12:09
Top Channel/ Mbështetje me kusht: Hungaria, ujdi bombarduesish me Suedinë para votës për NATO-n!
24/02 12:07